پرش به محتوای اصلی

اخبار

رونمایی از چهار محصول شرکت‌های پارک فاوا

رونمایی از چهار محصول شرکت‌های پارک فاوا
با حضور معاونین وزیر علوم و ارتباطات و فناوری اطلاعات چهار محصول جدید شرکت‌های عضو پارک فاوا در حوزه‌های فناوری اطلاعات، نرم افزار و سخت افزار رونمایی شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ به مناسبت هفته پژوهش نمایشگاهی از محصولات منتخب شرکت‌های فناور عضو پارک فاوا در محل این پارک برگزار شد.

در این نمایشگاه براساس ارزیابی‌های صورت گرفته چهار محصول حائز شرایط از میان محصولات معرفی شده توسط شرکت‌های عضو با حضور معاونین وزارت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت علوم رونمایی شد.

نرم افزار سیستم کنترل پلان تولید کاتد مس، تلفن IP، سرویس سکوی پردازش ابری گرافیکی (GPU) و نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک طرح‌های رونمایی شده بود.

معاون وزیر ارتباطات گفت: آرایش وزارت ارتباطات به گونه ای است که اهداف شبکه ملی اطلاعات محقق شود.

اول هدف این است که حفظ و نگه داشت نیروی جوان و تحصیلکرده در کشور داشته باشیم تا ضمن ایجاد اشتعال زمینه توسعه را ایجاد کنیم.

ستار هاشمی ادامه داد: در این زمینه باید به کمک شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری تولید محصولات ما به سوی کیفی شدن پیش برود تا ضمن برطرف کردن نیازهای داخلی به توسعه بازار صادرات نیز دست پیدا کنیم.

او افزود: ما در وزارت ارتباطات با ایجاد پارکهای فناوری اطلاعات به دنبال ایجاد زیست بومی برای توسعه فناوری اطلاعات کشور هستیم.

رئیس پارک فاوا نیز گفت: هم اکنون ۶۰ شرکت در پارک فاوا در حوزه های سخت افزار و نرم افزار فعال هستند. که با برنامه ریزی های اینده تا سال اینده ۲ برابر خواهند شد.

محمد جعفر صدیق ادامه داد: اصلی ترین وظیفه پارک فاوا توسعه فناوری اطلاعات با کمک بخش خصوصی است. ما نقطه تماس دولت با صنعت ict هستیم تا یکی از اهداف دولت ایجاد شبکه ملی فناوری اطلاعات است محقق شود.

او ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات نیازمند جوانان و متخصصانی است که اگر به عنوان یک موضوع درآمدزا به نتیجه برسد منجر به توسعه اقتصادی کشور نیز خواهد شد. برنامه ما این است که در ۱۰ استان محروم مرزی که چهار هزار جوان مستعد را آموزش مهارتی دهیم تا حدود ۲۰ درصد آنها با ایجاد شرکت و جذب صنایع منجر به کارآفرینی شوند.

او افزود: حجم اقتصاد شبکه جهانی اطلاعات پنج هزار میلیارد دلار است که اگر سهم یک درصدی ایران در آن محقق شود ۵۰ میلیارد دلار خواهد بود، که هم اکنون یک پانزدهم آن محقق شده است. اگر این سهم محقق شود برای ۲۰ درصد کل جمعیت کشور در بازار فناوری اطلاعات شغل ایجاد خواهد شد.

۲۲ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۱
تعداد بازدید : ۲۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید