پرش به محتوای اصلی

اخبار

هشت پروژه شرکت ارتباطات زیرساخت در البرز به بهره‌برداری رسید.

هشت پروژه شرکت ارتباطات زیرساخت در البرز به بهره‌برداری رسید.
مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت استان البرز از افزایش پنج برابری پهنای باند اینترنت در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ناصر نژاد محمد، ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با هفته دولت در مجموع 513 پروژه مربوط به شرکت ارتباطات زیرساخت در کل کشور به بهره برداری می‌رسد که از این تعداد هشت پروژه به استان البرز اختصاص دارد.

وی خاطرنشان کرد: توسعه پهنای باند لایه لبه به ظرفیت 32 گیگابیت، افزایش ظرفیت پهنای باند gateway تهران به کرج به ظرفیت 10 گیگابیت، نصب و راه اندازی سامانه پایش ترافیک استان به ظرفیت دو گیگابایت، توسعه و تجهیز شبکه انتقال استان و اجرای مسیر فیبر نوری در استان به طول 16 کیلومتر از مهمترین این پروژه‌ها هستند.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت پهنای باند اینترنت در استان البرز به نسبت گذشته در شرایط مطلوبی قرار دارد چراکه تا پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم پهنای باند اینترنت در استان تنها شش گیگابیت بود ولی با تمرکز دولت جهت توسعه زیرساخت‌های این حوزه طی یک سال اخیر این ظرفیت به بیش از پنج برابر افزایش یافته است

وی ادامه داد: با این اتفاق شرایط خدمات رسانی مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه به شهروندان البرزی به نسبت گذشته ارتقای قابل توجهی می یابد.

این مسوول تاکید کرد: افزایش پهنای باند اینترنت نقش بسزایی در تحقق دولت الکترونیک، اجرای اهداف برنامه های پنجم توسعه در بخش بانکداری الکترونیک و ایجاد شبکه ملی الکترونیک ایفا می کند.

مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت البرز گفت: طبق اهداف مشخص شده تا پایان سال 1394 باید حدود 60 درصد از خانوارهای ایرانی به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند.

نژاد محمد تصریح کرد: هرچند در حال حاضر نسبت به زمان بندی انجام شده برای تشکیل دولت الکترونیک عقب ماندگی هایی وجود دارد ولی بدون شک با سرمایه گذاری و اقدامات جهادی می توان این عقب ماندگی را تا سال 94 برطرف نمود.

این مسوول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به طرح راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نیز اشاره کرد و افزود: این شبکه هنوز راه اندازی نشده و به محض اتخاذ تصمیم نهایی توسط دولت، اقدامات لازم برای اجرای این طرح انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: با راه اندازی این شبکه حداقل سرعت اینترنتی که در اختیار خانوارها قرار بگیرد 20 مگابیت و در بخش بین الملل نیز دو مگابایت خواهد بود.

مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت استان البرز ادامه داد: در حال حاضر سرعت اینترنتی که در اختیار خانواده‌ها قرار می گیرد مطلوب اهداف مشخص نیست ولی با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات این وضعیت به سرعت بهبود خواهد یافت.

۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : ۴۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید