پرش به محتوای اصلی

اخبار

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان البرز برگزار شد

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان البرز برگزار شد
محمد حسین شاهینی گفت: نماز به عنوان یک تکلیف الهی بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید به بحث ترویج نماز توجه ویژه‌ای داشته باشیم
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، ظهر امروز دومین جلسه شورای اقامه نماز با حضور حجت الاسلام والمسلیمن جابر قلیان دبیر شواری فرهنگی، حجت الاسلام والمسلیمن  ابولفضل مرادی رئیس ستاد اقامه نماز، محمد حسین شاهینی سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز و مدیران کل تابعه در مرکز فضایی ماهدشت برگزار شد.
محمد حسین شاهینی گفت: نماز به عنوان یک تکلیف الهی بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید به بحث ترویج نماز توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه نماز مهمترین فریضه و مناسک دینی است که خداوند واجب کرده است تصریح کرد: با هم‌افزایی در کارهای فرهنگی می توان طرح‌هایی برای اقامه باشکوه نماز در شهرستان ارائه داد.
حجت الاسلام المسلمین جابر قلیان گفت: توافقانامه نماز  سال 1402 مصوبه هئیت وزیران ابلاغ شده و اجرای مصوبات آن الزامی است و مدیران نیز به عنوان بالاترین مقام وظیفه نظارت بر اجرای آن را بر عهده دارند.
قلیان در ادامه با اشاره به مقوله حجاب گفت: رعایت قوانین عفاف و حجاب در ادارات الزامی است و مدیران باید اهتمام ویژه ای به مصوبات و اقدامات شورای فرهنگی داشته باشند 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در حوزه‌های امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف، قوانین و مقررات به صراحت بر انجام آنها تاکید دارند، یادآور شد: این مسائل در بُعد اجرایی نیازمند حمایت و توجه مدیران است و باید همه در راستای تقویت ضمانت اجرای آنان گام‌های موثری برداریم.
در پایان حجت الاسلام والمسلیمن  ابولفضل مرادی رئیس ستاد اقامه نماز استان البرز گفت: به منظور ترویج فریضه نماز لازم است از طریق فناوری های نوین مانند تولید فیلم های گرافیکی کوتاه، بازی های رایانه‌ای و ... اقداماتی انجام شود.
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۵۴
تعداد بازدید : ۱۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید