پرش به محتوای اصلی

اخبار

اولین همایش فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها در استان البرز برگزار شد

اولین همایش فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها در استان البرز برگزار شد
اولین همایش فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، این همایشبا توجه به ضرورت افزایش سطح دانش عموم مردم و به منظور استفاده بهتر از خدمات ارائه شده در فضای مجازی، بالا بردن آگاهی آن ها در رابطه با خطرات، تهدیدها و فرصت های موجود که یکی از نیاز های ضروری جامعه امروز به شمار می رود، با مشارکت دستگاه های فرهنگی و شرکت های زیرمجموعه حوزه ICT در روز سه شنبه 15 مهرماه برگزار شد.

همایش مذکور با قرائت آیاتی چند از قرآن کریم و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید. سپس جناب آقای نژادمحمد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و مهمانان، لزوم برگزاری این همایش را تشریح و بر نیاز عموم جامعه به اطلاعات بیشتر در خصوص فضای مجازی تاکید نمودند.

در ادامه  جناب آقای سرهنگ نیکنام رئیس پلیس فتای استان البرز در خصوصصفحات جعلی اینترنتی، Keyloggerها و نحوه صحیح ساخت رمزهای عبور توضیحاتی را ارائه نموده و سخنرانی خود را با پخش یک فیلم آموزشی در خصوص جلوگیری از کلاهبرداری کارت های بانکی به پایان رساندند.

در ادامه  این همایش جناب آقای دکتر کونانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و تحقیات سمنان و استادیار مدعو دانشگاه اصفهان، مطالب خود را در رابطه با مصداق شناسی آسیب های عمده ناشی از اینترنت برای خانواده و فرزندان، ارتکاب جرائم سایبری و خدشه پذیر شدن ساختار امنیت خانوادگی و اجتماعی و همچنین راهکارهای مدیریت جامعه محور فضای مجازی و اینترنت و تحکیم امنیت سایبری ارائه نمودند.

پس از استراحت و پذیرایی از حضار محترم، جناب آقای جاوید نسب رئیس مرکز روانشناختی رازی به بیان مطالب سودمندی در خصوص تعارض موجود در نگرش و رفتار خانواده ها در استفاده از فضای مجازی پرداختند.


در پایان، میزگردی با حضور سخنرانان مذکور و طرح سوال توسط حاضرین در سالن همایش در خصوص نیاز به کنترل دسترسی فرزندان توسط والدین و راهکارهای افزایش دانش والدین برگزار گردید.

لازم به ذکر است اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز آمادگی خود را جهت برگزاری کارگاه های آموزشی استفاده از ابزارهای کنترل دسترسی فرزندان در سیستم عامل های ویندوز و اندروید در مدارس و مراکز آموزشی سطح استان اعلام نمود.

در انتهای این همایش به قید قرعه به 5 نفر از حاضرین جوایزی ارزنده اهداء گردید.
۱۵ مهر ۱۳۹۳ ۱۵:۳۶
تعداد بازدید : ۵۷۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید