پرش به محتوای اصلی

اخبار

10 دفتر ICT روستایی جدید در استان البرز به بهره برداری رسید

10 دفتر ICT روستایی جدید در استان البرز به بهره برداری رسید
در مراسمی با حضور آقایان کولیوند و اکبریان نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، 10 دفتر ICT روستایی جدید بصورت همزمان در استان البرز افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، در این مراسم که باحضور جمعی از مدیران و مسئولان محلی در روستای نسا از بخش آسارا شهرستان کرج برگزار شد ، مهندس رضا زمانی، معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با تشریح اقدامات صورت گرفته برای تجهیز دفاتر ICT روستایی گفت : این 10 دفتر که امروز به بهره برداری رسید از محل بودجه طرح ملی USO وزارت ارتباطات با اعتباری معادل 36 میلیارد تومان که برای ارائه خدمات فناوری اطلاعات در مناطق محروم کشور تخصیص یافته، تجهیز و راه اندازی شده اند و تا پایان سال شمار این دفاتر به عدد 23 خواهد رسید. وی گفت: طبق برنامه کشوری برای استان البرز 60 دفتر ICT روستایی با توجه به جمعیت روستاها در نظر گرفته شده بود اما با پیگیری های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم با جذب بودجه بیشتر تعداد این دفاتر را به 104 دفتر افزایش دهیم . مهندس رضا زمانی ابراز امیدواری کرد با پیگیری مسئولین استان ، همه ادارات کل استان البرز انجام خدمات قابل واگذاری خود را به این دفاتر تفویض کنند تا دفاترICT روستایی به سود آوری مناسب رسیده و تعداد بیشتری شغل ایجاد شود .

در بخش دیگری از مراسم ، آقایان اکبریان و کولیوند-نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از تاسیس این دفاتر بر سودآور شدن این دفاتر و ارائه خدمات بیشتر در آنها تاکید و آمادگی خود را برای پیگیری مشکلاتاین حوزه اعلام نمودند .

شایان ذکر است روستاهای حاجی بیگ و صالحیه نظر آباد، لشگر آباد و ابراهیم آباد هشتگرد و محمود آباد ، گلستانک ، فرخ آباد ، راشته ، نسا و کندر کرج 10 روستایی بودند که در فاز اول دفاتر ICT روستایی در آنها افتتاح گردید .

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۵:۰۱
تعداد بازدید : ۶۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید