پرش به محتوای اصلی

اخبار

عملیات اجرایی شبکه فیبرنوری اپراتور چهارم در کرج آغاز شد.

عملیات اجرایی شبکه فیبرنوری اپراتور چهارم در کرج آغاز شد.
آیین آغاز عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری اپراتور چهارم مخابراتی کشور(شرکت ایرانیان نت) با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در کرج برگزار گردید .

       به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، این مراسم با حضور جناب آقای دکتر کولیوند نماینده مردم شریف کرج در مجلس شورای اسلامی، آقای مهندس نژاد محمد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز وجمعی از مسئولین کشوری و استانی و مدیران شرکت ایرانیان نت برگزار گردید.

 آغاز عملیات اجرایی فیبر نوری اپراتور چهارم2

      مهندس رضا زمانی ، معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در حاشیه این مراسم گفت: شهر کرج بعنوان اولین شهر کشور تحت پوشش خدمات اپراتور چهارم قرار گرفته است و اجرای شبکه فیبر نوری بعنوان پایلوت از کرج نوید بخش توسعه چشمگیر فناوری اطلاعات استان خواهد بود .

آغاز عملیات اجرایی فیبر نوری اپراتور چهارم3

      معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز همچنین افزود : لازمه توسعه شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک وجود بستر قوی مخابراتی است و انتقال اطلاعات با سرعت و امنیت بالا از اهمیت ویژه‌ای در توسعه دولت الکترونیک برخوردار است. وی تاکید کرد هر پورت از این شبکه امکان واگذاری حداقل 20 و حداکثر 100 مگابایت پهنای باند به متقاضیان را فراهم می‌کند.

      وی همچنین از افتتاح مرکز داده استان در آینده نزدیک خبر داد و افزود : علاوه برآغاز اجرای عملیات شبکه فیبر نوری اپراتور چهارم که از عظیمیه کرج آغاز شده و پس از آن در گوهردشت ادامه می یابد ، به مناسبت 27 اردیبهشت‌ماه در روز جهانی ارتباطات، مرکز داده استان البرز نیز به بهره برداری خواهد رسید . این مرکز به عنوان پایگاه اصلی و محلی امن برای نگهداری اطلاعات استان محسوب می‌شود.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۶:۰۵
تعداد بازدید : ۷۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید