پرش به محتوای اصلی

اخبار

راهکارهای استقرار دولت الکترونیکی در استان البرز تبیین شد

راهکارهای استقرار دولت الکترونیکی در استان البرز تبیین شد
جلسه تبیین راهکارهای استقرار دولت الکترونیکی در استان البرز با حضور مدیران فناوری کلیه دستگاه های اجرایی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز و بر اساس مصوبه دومین جلسه کارگروه دولت الکترونیکی، جلسه تبیین راهکارهای استقرار دولت الکترونیکی در استان البرز با حضور مدیران فناوری کلیه دستگاههای اجرایی و با محوریت اهمیت اتصال کلیه دستگاههای اجرایی به شبکه ملی اطلاعات و ضرورت ارائه خدمات الکترونیکی در دفاتر پیشخوان، برگزار شد .

12

در این جلسه که مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ، مدیر دفتر فناوری و امنیت استانداری و معاون مدیر کل شبکه و امنیت  وزارت کشور حضور داشتند نقشه راه دولت الکترونیکی و سیاست های کلان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط مهندس نژاد محمد "مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان" تشریح شد . در ادامه مدیر دفتر فناوری امنیت  استانداری البرز مصوبات و الزامات قانونی اجرای دولت الکترونیکی بر اساس برنامه زمانبدی سال 94 را ارائه ، سپس در خصوص وضعیت زیرساخت دستگاههای اجرایی بر اساس ارزیابی آمادگی الکترونیکی دستگاهها توضیحاتی دادند.

13

آقای طهماسبی معاون مدیر کل شبکه و امنیت وزارت کشور گزارشی از اتصال دستگاههای اجرایی استان به شبکه ملی دولت ارائه و متذکر شدند با توجه به نوپا بودن استان البرز وضعیت اتصال دستگاهها در استان رضایت بخش است و با همکاری مستمر دستگاههای اجرایی اهداف دولت محقق خواهد شد .

در ادامه مهندس زمانی معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ،توضیحات تخصصی در خصوص پروتکل و شمای کلی شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیکی ارائه و متذکر شدند که این دو شبکه بر اساس مدل مفهومی همگرایی دارند . ایشان اهداف احداث مرکز تبادل اطلاعات پایه IX و مرکز داده استان را تشریح و بر نقش مهم این مرکز در استقرار شبکه ملی اطلاعات تاکید داشتند .

در خاتمه از مدیران فناوری دستگاههای اجرایی استان که همکاری مناسب در پروژه شبکه دولت داشتند تقدیر بعمل آمد .   

۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۱۵
تعداد بازدید : ۷۲۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید