پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکترواعظی با نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج دیدارکرد

دکترواعظی با نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج دیدارکرد
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات با آیت الله حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج دیدارکرد

       به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات،  دکتر واعظی در دیداربا آیت الله حسینی همدانی، حملات گسترده هوایی به مردم بی دفاع یمن را محکوم کرد و مقاومت و ائتلاف مردم یمن را ستود.

وی با بیان اینکه فضای حمله، جنگ، رعب و وحشت در منطقه، به نفع هیچ کس نیست، ادامه داد: وحدت و همدلی در میان مسلمانان یمن، عامل پیروزی است.

واعظی بر نقش استان البرز به دلیل داشتن شرایط صنعتی، خدماتی و کشاورزی تأکید کرد وادامه داد: نوپا بودن این استان توجه بیشتر مسئولان را می طلبد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: البرز با وجود دانشگاههای متعدد نیروهای متخصص، تحصیلکرده و همچنین به دلیل شرایط صنعتی ویژه، دارای نیروهای کارگری زیادی است، تلفیق این افراد می تواند زمینه استفاده بهینه از آنها را فراهم  کند.

وی بر ضرورت بکارگیری امکانات ها و بسترها برای نیروهای متخصص استانی تاکید کرد و ادامه داد: البرز از نظر جغرافیایی با چند استان ارتباط دارد وما درصدد تقویت بسترهای ارتباطی استان البرز با برخی از استان ها، همچون تهران، زنجان و قزوین هستیم.

واعظی ادامه داد: اپراتور چهارم (ایرانیان نت) به دلیل شرایط خاص جغرافیایی البرز و مذاکره با شهرکهای صنعتی قول داده است تا به زودی برای منازل، کسب و کارها و دانشگاهها، فیبر نوری را فراهم کند.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: قصد داریم زیرساختها را برای پهنای باند، به ویژه پهنای باند داخلی، افزایش دهیم.

واعظی تصریح کرد: در تلاش هستیم با استفاده از فناوریهای نسل 3 و 4 ، زمینه را برای انجام کارهای مردم بدون حضور در ادارات و مراکز فراهم کنیم.

 وی بر اهمیت پست بانک به دلیل مأموریت خرده بانکداری در استانها تأکید کرد و افزود: این بانک به دلیل پتانسیل های کشاورزی و صنایع دستی البرز، می تواند نقش مؤثری را،برای خدمت رسانی  به مردم  ایفا کند.

وی ادامه داد: برای فرودگاه پیام، مجوز منطقه ویژه اقتصادی (در جوار آن را) اخذ کرده ایم که بخاطر شرایط باربری بودن می تواند بسیاری از شرکتها و ادارات را به این منطقه ویژه ترغیب کند.

واعظی اظهار کرد: از طرف دیگر مطابق مطالعات و بررسیهای انجام شده، این منطقه بهترین موقعیت را برای احداث شهرک ICT استان البرز داراست و می تواند فضای کار برای دانشگاهها، شرکتهای خصوصی و دانش بنیان را فراهم کند.

امام جمعه استان البرز : تحقق دولت الکترونیک منجر به افزایش سرعت ارائه خدمات و کاهش فساد اداری می شود

در ادامه آیت  الله حسینی همدانی،  امام جمعه البرز با بیان اینکه این استان به دلیل داشتن بافت های مختلف انسانی و جغرافیایی یک ایران کوچک است، افزود: به همین دلیل مشکلات این استان می تواند در گستره کشور باشد.

وی بر نوپا بودن استان تاکیدکرد و گفت: لازم است کمبودها و مشکلات این استان مرتفع شود و با برخورداری از نیروی انسانی متخصص و تحصیلکرده ظرفیت بالای پیشرفت برای استان فراهم شود.

امام جمعه استان البرز گفت:: تحقق دولت الکترونیک منجر به افزایش سرعت ارائه خدمات و کاهش فساد اداری می شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز لزوم برخورداری این استان از دولت الکترونیک را بسیار حائز اهمیت برشمرد و ادامه داد: بخاطر موقعیت خاص این استان، البرز می تواند به عنوان پایلوت دولت الکترونیک در نظر گرفته شود و صددرصد این مهم در استان اجرا شود.

وی اظهار کرد: توصیه من به دولت تدبیر و امید آن است که مطالعه و پژوهش را کوتاه کنند و سریع تر وارد فاز عملیاتی شوند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۰۹
تعداد بازدید : ۶۱۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید