پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر واعظی درشورای اداری استان البرز از 8 برابر شدن پهنای باند استان خبرداد.

دکتر واعظی درشورای اداری استان البرز از 8 برابر شدن پهنای باند استان خبرداد.
دکتر واعظی که عصر امروز درشورای اداری استان البرزحضوریافت از 8 برابر شدن پهنای باند استان و 6 برابر شدن سیستم های انتقال و بهره برداری از مرکز داده این استان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، دکتر واعظی که ظهر امروز به استان البرز سفر کرده بود، در جلسه شورای اداری این استان حضور یافت. در ابتدای این جلسه استاندار البرز در سخنانی ضمن خوشامدگویی به وزیر ارتباطات و هیئت همراه از ایشان درخواست کردند که نگاهشان به استان البرز ویژه و خاص باشد چرا که استان البرز به دلیل نوپا بودن در بسیاری از حوزه ها از جمله ارتباطات و فناوری اطلاعات نیاز به برخی طرح ها و پروژه ها دارد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج نیز سخنانی ایراد کردند، سپس جمعی از مدیران این استان به بیان دستاوردها و مشکلات خود در حوزه ICT پرداختند.

در ادامه این جلسه معاونین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گزارش عملکردی از وضعیت سازمانهای تحت نظر خود ارائه دادند.

آقای مهندس خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، آقای دکتر براری معاون پارلمانی، آقای مهندس مهری مدیرعامل شرکت پست، آقای مهندس حسن زاده مدیرعامل پست بانک و آقای صدوق مدیر عامل همراه اول، به دستاوردهای خود در سطح کشور و استان اشاره داشتند.

در این جلسه دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان البرز، حلول ماه مبارک رمضان را به تمامی هموطنان و مدیران حاضر تبریک گفتند.

وی با اشاره به تشییع باشکوه و کم نظیر شهدای غواص در تهران گفت: مردم با حضور در تشییع شهدا برگ زرین دیگری را در کارنامه انقلاب شکوهمند اسلامی بوجود آوردند.

ایشان با اظهار امیدواری نسبت به زنده شدن امید در دل مردم گفت: مردم با حضور در تشییع شهدا به آنان اعلام کردند که مظلومیت شما را درک کردیم و راه شما ادامه دارد و این معنای واقعی امید است.

وی با تشکر از نمایندگان کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: در دو سال گذشته بین دولت و مجلس و سایر قوای کشور یک وحدت و همدلی بوجود آمد.

واعظی با اشاره به نامگذاری امسال به سال دولت، ملت همدلی و همزبانی گفت: مردم در 24 خرداد 92 کار خود را انجام دادند و منجر به خلق حماسه سیاسی شدند و امروز همه مسئولین کشور باید با وحدت رویه و همدلی و همزبانی قدردان اعتماد مردم باشند.

واعظی در ادامه با بیان برخی ویژگیهای دولت تدبیر و امید، گفت: این دولت از ابتدا دو اولویت را مدنظر قرار داد، اول اقتصاد، اشتغال و معیشت مردم، در این زمینه مهار تورم 40 درصدی ابتدای دولت و کاهش آن به 15 درصد خروج از رکود و رشد منفی اقتصادی و رسیدن به رشد 3+ و رونق اقتصادی از نمونه های این توجه است.

وی با اشاره به ارتقاء رتبه ایران در زمینه اشتغال در ایران گفت: در حال حاضر ایران، 22 رتبه در زمینه اشتغال ارتقاء پیدا کرد که این نشان از توجه دولت به حوزه کسب و کار دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان این نکته که شأن مردم ایران بالاتر از آن است که بخواهیم در حوزه معیشتی سیاستهای غیراصولی اتخاذ نماییم، گفت: با برخی طرح ها مانند بیمه همگانی و طرح سلامت به وضعیت مردم توجه خاص داشته باشیم.

واعظی با اشاره به اولویت دوم دولت که سامان بخشی به روابط بین الملل ایران است، گفت: امروز با تلاش های دولت تدبیر و امید، ایران کلید حل مشکلات و بحران های منطقه است و این برای دنیا ثابت شد که حل مسائل منطقه بدون حضور ایران امکانپذیر نخواهد بود.

وزیر ارتباطات با اظهار امیدواری نسبت به نتایج مذاکرات در 1+5 گفت: فرزندان انقلاب در جریان مذاکرات مطیع، تابع رهبری عزیز و قانون اساسی مجلس و دولت هستند و قطعاً بدون نظر آنها هیچ اقدامی انجام نخواهد گرفت.

واعظی در ادامه با اشاره به مصوبه امروز مجلس در زمینه مذاکرات هسته ای گفت: این مصوبه دغدغه دولت، مردم و رهبری است که تیم مذاکره کننده به آن توجه خواهد کرد.

واعظی در ادامه با بیان موقعیت استراتژیک استان البرز گفت: پهنای باند این استان 8 برابر شد که این اتفاق در این سطح در هیچ کجای کشور سابقه نداشت.

وی افزود: سیستم های انتقال استان 6 برابر شد و مرکز داده استان نیز تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

وی اضافه کرد: 140 روستای این استان تا امروز دارای اینترنت پرسرعت شد و تا پایان سال تمام روستاهای این استان به اینترنت مجهز خواهند شد.

وزیر ارتباطات با اشاره به رتبه بندی استان ها در حوزه ICT در کشور گفت: استان البرز سال گذشته رتبه 30 را در بین استان ها داشت که امسال این رتبه به 11 رسید.

واعظی در ادامه با اشاره به افزایش زیرساختهای استان گفت: برای اعطای پهنای باند به متقاضیان استان هیچ محدودیتی نداریم.

در ادامه وزیر ارتباطات در زمینه تلفن ثابت، تکمیل پروژه فیبر نوری، دولت الکترونیک، هوشمند سازی راه های استان و حمایت از شرکتهای دانش بنیان و دارای ایده در استان البرز قول مساعد داد و گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این طرح ها امکانات رفاهی مردم بیشتر شده و مراجعه آنها به دستگاههای دولتی و اجرایی کمتر شود.

واعظی در پایان با اشاره به لزوم توسعه کسب و کار و اشتغال گفت: آماده ایم که به شرکتهای دانش بنیان و صاحب ایده کمک و حمایت نماییم تا محصولات و خدمات خود را ارائه دهند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۷:۴۷
تعداد بازدید : ۵۹۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید