پرش به محتوای اصلی

اخبار

همدلی و عزم راسخ مسئولان استان البرز برای تحقق دولت الکترونیک

همدلی و عزم راسخ مسئولان استان البرز برای تحقق دولت الکترونیک
سومین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان البرز با ریاست جناب آقای مهندس طهایی استاندار البرز و با حضور مدیران و روسای دستگاههای اجرایی استان برگزار شد .

    به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، در این جلسه که با دبیری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز برگزار شد ، ضمن بررسی موانع تحقق دولت الکترونیک در استان، راهکارهای پیشنهادی و تصمیمات راهگشایی اتخاذ شد .

 

مهندس حمیدی : بسیاری از موانع تحقق دولت الکترونیک در استان البرز شناسایی شده و نیازمند عزم جدی برای رفع مشکلات است .

مهندس حمیدی

    مهندس غلامرضا حمیدی ، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با اشاره به برخی موانع تحقق دولت الکترونیک در استان گفت : شخصا در یکسال گذشته با بسیاری از مدیران دستگاههای اجرایی استان نشست برگزار کردم و تلاش کردیم یک الگوی متمرکز برای تحقق این امر مهم در استان پیاده سازی کنیم .

وی با اشاره به موانع پیش روی تحقق دولت الکترونیک در استان گفت : اختیار نداشتن دستگاه های استان برای برون سپاری خدمات و نیازمندی به کسب مجوز از سازمان مرکزی یا وزارت متبوع، تعاریف سلیقه ای از خدمات حاکمیتی و نبود استاندارد مشخص برای این نوع خدمات، ایجاد دفاتر کارگزاری ارائه خدمات توسط دستگاههای اجرایی علیرغم مغایرت صریح آیین نامه تشکیل دفاتر پیشخوان دولت و واگذاری خدمات دستگاههای اجرایی به تعاونی های زیر مجموعه دستگاه از اصلی ترین موانع تحقق این امر خطیر در دستگاههای استان است .

مهندس حمیدی اظهار امیدواری کرد با تصمیماتی که در این جلسات اتخاذ می شود هرچه سریعتر موانع تحقق دولت الکترونیک در استان برطرف گردد.

 

مهندس طهایی : توسعه دولت الکترونیک زمینه کاهش تخلفات اداری را فراهم می‌کند

مهندس طهایی

     سید حمید طهایی، استاندار البرز در نشست مدیران دستگاههای اجرایی برای توسعه دولت الکترونیک البرز گفت : کارایی ، اثر بخشی ،چابکی ، افزایش شفافیت و تسهیل در دسترسی به خدمات از اهداف اجرای طرح دولت الکترونیک است. وی ادامه داد: با این طرح دولت به دنبال ان است تا خدمت محوری را توسعه دهد و این موضوع مهم با توجه به شرایط ویژه استان البرز باید بصورت جدی دنبال شود.

استاندارالبرز گفت: 80 درصد از جمعیت استان البرز در شهر کرج ساکن هستند که این امر فرصتی برای ارائه خدمات در حجم وسیع تری از ساکنین استان البرز را فراهم می کند.

طهایی با اشاره به اینکه باید از اعتبارهای جاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز ، اعتباری به توسعه دولت الکترونیک اختصاص یابد افزود: پتانسیل های فناوری در این استان نوپا بسیار است و به دلیل نزدیکی آن به تهران می توان مردم مناطق محروم را ازاین امتیاز بزرگ بهره مند کرد و دراین موضوع مهم باید دستگاههای اجرایی از یکدیگر سبقت بگیرند و هر دستگاهی که بهتر عمل کند مورد تقدیر قرار می گیرد.

وی در ادامه از سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین وی به استان البرز  تقدیر کرد و گفت : این سفر بستری مناسب برای پیش رفتن در مسیر داشتن یک شهر هوشمند است که باید از این ظرفیتها استفاده کرد .

استاندارالبرز همچنین گفت: مطابق نقشه راه اصلاح نظام اداری که در خصوص توسعه دولت الکترونیک است و هوشمند سازی ،دستگاههای اجرایی موظف هستند که خدمات خود را به صورت اطلاع رسانی در پورتال درج کنند. 

 

مهندس کامکار : نیمی از خدمات دستگاه ها به دفاتر پیشخوان برون سپاری می شود

مهندس کامکار

    عباداله کامکار، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندارالبرز گفت: طی 4 ماه آینده نیمی از خدمات دستگاه اجرایی استان البرز برون سپاری می شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های دولت الکترونیک در استان البرز توسعه می‌یابد گفت: برای تحقق این مهم باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود تا هم مردم و هم سازمان‌ها بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند.

وی توسعه دولت الکترونیک در استان را بسیار مهم خواند بر لزوم تلاش و همکاری و پیگیری همه دستگاه‌ها در این زمینه تاکید کرد و ادامه داد: برای اجرایی شدن دولت الکترونیک در استان البرز از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم و زیرساخت‌های مناسب فراهم خواهد شد.

کامکار افزایش رضایت‌مندی مردم و همچنین افزایش سرعت رسیدگی به درخواست‌های مردم را به عنوان یکی از مهمترین مزایای توسعه دولت الکترونیک عنوان کرد و افزود: افزایش سلامت ادارای از دیگر مزایای توسعه دولت الکترونیک است.

وی خاطر نشان کرد: از90 دستگاه اجرایی استان که مشخصات آنها احصاء شده 56 دستگاه به شبکه دولت متصل شده و 34 دستگاه دیگر ظرف 3 ماه آینده به شبکه دولت متصل خواهند شد.

۲۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵
تعداد بازدید : ۸۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید