پرش به محتوای اصلی

اخبار

مراکز شتاب دهی و تولیدمحتوا در پارک علم و فناوری البرز تشکیل خواهد شد

مراکز شتاب دهی و تولیدمحتوا در پارک علم و فناوری البرز تشکیل خواهد شد
مهندس غلامرضا حمیدی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز به همراه برخی مدیران حوزه فناوری اطلاعات استان البرز ضمن بازدید از پارک علم و فناوری استان البرز در جلسه مشترک گسترش فعالیت های دوجانبه حضور یافت.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز،این جلسه با حضور مهندس حمیدی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان البرز، مهندس زمانی معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز،  مهندس ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز، دکتر رمضانی مدیر کل آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز، مهندس محمدی مدیر کل فناوری اطلاعات استانداری البرز و هیئت همراه تشکیل شد.

پارک علم و فناوری البرز

   جناب آقای مهندس حمیدی در این جلسه گفت: اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات بعنوان نماینده بخش حاکمیت در استان در حول سه محور اصلی  1- توانمند سازی نیروی انسانی به عنوان مرکز شتاب دهی، 2- ایجاد زیر ساخت و تمهیدات لازم برای تولید محتوا در خدمات آی تی و نرم افزار و 3- ارائه خدمات دولت الکترونیکی به مردم ، صاحبان مشاغل و دستگاه های اجرایی استان برنامه ریزی نموده است.

   مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ابراز امیدواری کرد : جلسات کارشناسی مشترکی برای ایجاد مرکز شتاب دهی و تولید محتوا بین اداره کل و پارک علم و فناوری استان برگزار شود تا نهایتا طبق تفاهم نامه مشترکی اجرای این دو برنامه در دستور کار طرفین قرار گیرد . 

   وی همچنین درخصوص ایجاد زیرساختهای ارتباطی مناسب در پارک علم و فناوری استان قول مساعدت داد و گفت : وزارت ارتباطات از محل وام وجوه اداره شده امکان حمایت از طرح های نو در حوزه فناوری اطلاعات را فراهم کرده و این اداره کل آمادگی معرفی شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری جهت بهره مندی از این وام را دارد .

   مهندس ربانی رئیس پارک علم و فناوری استان البرز نیز در این جلسه با برشمردن دستاورد های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز گفت: پژوهشکده های مستقر در این مجموعه در زمینه های مختلف علمی، پژوهشی فعالیت می کنند که در کشور و منطقه منحصر به فرد هستند.

   تولید دکل حفاری چاه های نفتی برای اولین بار، تولید الکترو فیلتر برای جلو گیری از دود کارخانه های سیمان و گچ، تولید موتورهای الکتریکی با کاربردهای نظامی و غیره، بزرگترین مرکز ملی ذخایر زیستی و ژنتیکی کشور با 4 حوزه ی فعالیت، تولید مواد شیمیایی در حوزه نفت و گاز، تولید ترانس های صنعتی،مرکز رویان و ..... از جمله مواردی است که در این مجتمع با زحمات شبانه روزی جهاد گران به آن دست یافته ایم.

   مهندس ربانی در ادامه در خصوص روند شکل گیری و فعالیت های پارک علم و فناوری البرز گفت: پارک علم وفناوری البرز از سال 87 با مجوز وزارت علوم در این مجتمع مستقر شده است که تا سال 92 هفت شرکت در این پارک مستقر شدند که البته در سال 93 و با حضور مهندس طهایی به عنوان استاندار البرز فعالیت های پارک گسترش یافت و اکنون 54 شرکت دانش بنیان و فناور در پارک علم وفناوری البرز مستقر هستند و توانسته اند موفقیت های چشمگیری در تجاری سازی ایده های فناورانه داشته باشند.

 

 

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۳۷
تعداد بازدید : ۵۹۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید