پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر براری : ورود فناوری اطلاعات در هر صنعتی باعث گسترش رفاه و کاهش هزینه ها خواهد شد

دکتر براری : ورود فناوری اطلاعات در هر صنعتی باعث گسترش رفاه و کاهش هزینه ها خواهد شد
دکتر براری، معاون دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن حضور در اختتامیه اولین رویداد کارآفرینی هکاتون ایران که در محل پارک علم و فناوری استان البرز برگزار شد، با استاندار البرز دیدار و در جمع صمیمی جوانان کار آفرین حاضر دراین رویداد به سخنرانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، دکتر براری ضمن تاکید بر ظرفیت های اقتصاد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : سهم ICT در اقتصاد دنیا بیش از 2600 میلیارد یورو است که اگر به نسبت جمعیت کشور یک درصد از این مبلغ در ایران محقق شود 26 میلیارد یورو یعنی حدود 100 هزار میلیارد تومان سهم ایران از صنعت ICT دنیا خواهد بود .

وی تاکید کرد: کل بودجه عمرانی کشور که سالانه محقق می شود حدود 20 هزار میلیار تومان است اما در حال حاضر حدود35 هزار میلیارد تومان سهم سالیانه فعلی صنعت ICT کشور است و ما باید تلاش کنیم 65 هزار میلیارد تومان دیگر از اقتصاد کشور در این حوزه جذب شود.

معاون دولت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : در زمینه نیروی انسانی نیز حدود 17 درصد دانشجویان کشور در حوزه ICT تحصیل می کنند و در سال گذشته از 100 دانشجوی اول دانشگاه شریف، 81 نفر در رشته های مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات تحصیل کرده اند که این نشانگر حضور نیروی انسانی فعال و نخبه کشور در این صنعت است .

دکتر براری در زمینه زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور گفت : زیرساخت های فناوری اطلاعات کشور نیز بسیار مناسب است و پهنای باند کشور به منزله یک رودخانه پرآب است که هم میتواند به تولید رونق ببخشد و هم حاصلخیزی ایجاد نماید .

وی با تاکید بر این نکته که فناوری اطلاعات در هر صنعتی وارد شود باعث گسترش رفاه و کاهش هزینه ها میشود گفت : قبل از ورود فناوری اطلاعات به صنعت بانکداری هزینه هر خدمت در شبکه بانکی بالغ بر 1000 تومان بود که با ورود دستگاههای ATM این هزینه به 100 تومان و با ورود بانکداری اینترنتی هزینه هر تراکنش به 15 تومان کاهش یافت و در عین حال دسترسی مردم به خدمات بانکی آسان شد.

دکتر براری خاطر نشان کرد: باید از اقتصاد بزرگ و مناسب این صنعت ، نیروی انسانی خوب و زیرساخت خوب موجود در کشور استفاده بهینه کرد تا با ایجاد کسب و کارهای جدید بتوانیم سهم مناسبی از اقتصاد کشور را در این صنعت جذب نماییم و وزارت ارتباطات آمادگی دارد با گروه های صاحب ایده حاضر در این رویداد مذاکره کرده و در خصوص ارائه وام های با سود کم نیز، کمیته وامهای وجوه اداره شده در این وزارت آمادگی حمایت از ایده های نو و فناورانه را دارد .

هکاتون البرز

رویداد هکاتون یک رویداد کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات است که برای اولین بار در کشور در استان البرز برگزار شد. در این رویداد 74 نفر در قالب 13 تیم با ایده های نوآورانه طی دو روز با هم به رقابت پرداختند و در نهایت از 3 ایده برتر در زمینه  کسب و کارهای نو با جوایز نفیسی تقدیر شد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۸۰۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید