پرش به محتوای اصلی

اخبار

تاکید وزیر ارتباطات بر اصلاح و تسهیل آیین نامه ها و فرآیندهای توسعه دولت الکترونیک

تاکید وزیر ارتباطات بر اصلاح و تسهیل آیین نامه ها و فرآیندهای توسعه دولت الکترونیک
جناب آقای دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه بازدید از شرکت خدمات هوایی پیام ضمن حضور در نشست مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، آخرین وضعیت توسعه صنعت ICT در استان را بررسی کردند.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، در این نشست صمیمی ابتدا آقای مهندس حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود ICT استان ابراز کردند : در حوزه توسعه زیرساختها مشکل عمده ای در استان وجود ندارد و تنها در زمینه توسعه شبکه فیبر نوری داخل شهری و پوشش تلفن همراه برخی روستاهای کوچک کاستی هایی مشاهده می شود که پیگیر رفع این مشکلات هستیم .

     مهندس غلامرضا حمیدی با اشاره به سرعت پایین توسعه دولت الکترونیک در استان ابراز کرد: متاسفانه برخی آیین نامه ها در خصوص توسعه دولت الکترونیک شفافیت لازم را ندارد و برای سرعت گرفتن توسعه دولت الکترونیک ضرورت دارد بازنگری لازم در قوانین و آیین نامه ها صورت پذیرد.

     جناب آقای دکتر براری معاون دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات هم در این نشست در بیاناتی ابراز کرد: در استان البرز اقدامات مهمی برای رشد و توسعه صنعت ICT استان اجرایی شده است که 4 محور اصلی این اقدامات شامل : 1-توسعه زیرساخت های شهری و روستایی استان، 2-انتخاب شرکتهای توانمند برای اجرای پروژه های دولت الکترونیک، 3-توانمند سازی نیروی انسانی استان از طریق ایجاد و توسعه مراکز شتابدهی و همچنین 4-تولید محتوای الکترونیک می باشد.

     جناب آقای دکتر واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات هم پس از استماع گزارشات حاضرین ضمن تاکید بر این نکته که مشکلات توسعه دولت الکترونیک در اکثر استانها مشابه است دستورات لازم را جهت بررسی و رفع مشکلات از سوی سازمان فناوری اطلاعات صادر فرمودند.

     وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در خصوص توسعه ارتباطات روستایی دستوراتی را صادر و وهمچنین در خصوص محل استقرار کامل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز قول مساعدت دادند.

۱۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۵:۱۰
تعداد بازدید : ۴۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید