پرش به محتوای اصلی

اخبار

شناسایی و دفع بیش از 5 میلیون حمله در فضای مجازی توسط مراکز آپا

شناسایی و دفع بیش از 5 میلیون حمله در فضای مجازی توسط مراکز آپا
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه طی دو سال گذشته مراکز آپای سراسر کشور بیش از 5 میلیون حمله را در فضای مجازی شناسایی و دفع کرده اند، گفت: مرکز آپای استان البرز بیست و چهارمین مرکز آپا در سراسر کشور است که مجوز فعالیت آن به دانشگاه خوارزمی اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، نصراله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در جمع مدیران ICT بخش خصوصی و دولتی استان البرز با اشاره به مجموع فعالیت ها تا سطح دسترسی گفت: تقریبا در 20 نقطه کشور مراکز آپا راه اندازی شده اند که تعداد آنها در آینده بیشتر می شود که این مراکز در یک ساختار ابری به هم متصل هستند و امکان ارتباطات کامل و توزیع دسترسی به همه کاربران دولت الکترونیک را فراهم می کند.

وی افزود: امروز در مرکز داده استان البرز 72 ترابایت ظرفیت وجود دارد که در صورت لزوم افزایش می یابد.

 معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح فعالیت های مراکز آپا در اقصی نقاط کشور اظهار کرد: مراکز آپا در لایه امنیت در سطح ملی خوشه ای از عملیات را برای شبکه ملی اطلاعات انجام می دهند که در سراسر کشور در مراکز دانشگاهی احداث شده اند.

 وی مرکز آپای استان البرز را یک مرکز 7 در 24 پایش اطلاعات در استان دانست و ادامه داد: مراکز آپا با پایش حملات و آسیب های در سطح ملی فعالیت می کنند که مرکز آپای استان البرز بیست و چهارمین مرکز آپای کشور محسوب می شود که طی دو سال گذشته بیش از 5 میلیون حمله توسط آنها شناسایی و دفع شده است. همینطور بدافزارهایی که در شبکه آمده و به صورت خفته به حیات خود ادامه می دهد که برای شناسایی و دفع آن و در واقع پیش آگاهی و آگاهی از مراکز آپا استفاده می شود.

مراکز آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه ای به مراکز آپا موسوم هستند که در سفر استان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به «البرز» مجوز فعالیت مرکز آپای این استان به دانشگاه خوارزمی اعطا شد.

۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۱۴
تعداد بازدید : ۴۹۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید