پرش به محتوای اصلی

اخبار

9 پروژه ICT به فرمان رییس جمهوری در استان البرز افتتاح شد

9 پروژه ICT به فرمان رییس جمهوری در استان البرز افتتاح شد
به فرمان دکتر حسن روحانی رییس جمهوری 9 پروژه ICT با سرمایه گذاری 340 میلیارد تومان در استان البرز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، دکتر محمود واعظی در ارتباط تصویری با محل استقرار رییس جمهوری در استان البرز طی گزارشی از وضعیت ICT در این استان گفت: زیرساخت های استان البرز از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه 9 شهرک صنعتی و 3500 واحد صنعتی فعال در این استان مشغول به فعالیتند. ضمن اینکه استان البرز به دلیل همجواری پشتیبانی چهار استان دیگر را بر عهده دارد و ضمنا این استان، استان معین تهران در مواقع بروز مشکلات و اتفاقات است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم پهنای باند استان البرز 8.8 برابر افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: در این مدت همچنین شبکه انتقال داده استان 2.5 برابر، تعداد مشترکین تلفن همراه 4 برابر و 188 کیلومتر فیبر نوری کشیده شده است بطوریکه این استان دیگر نیاز به کشیدن فیبرنوری میان شهرها ندارد.

وی تمام روستاهای استان البرز را دارای اتصال به شبکه تلفن ثابت اعلام کرد و افزود:  طی سه سال گذشته144 روستای این استان داراب اینترنت پرسرعت شده است که در مجموع رتبه ICT استان البرز از 14 به 7 ارتقا پیدا کند.

دکتر واعظی با بیان اینکه در نظر داریم تا پایان دولت همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت وصل شوند، تصریح کرد: ضمن اینکه در این مدت شبکه انتقال چهار برابر و پهنای باند استان البرز 5 برابر می شود و همه شهرهای این استان مجهز به تجهیزات نسل سوم و چهارم تلفن همراه شده و شهر کرج و شش شهر دیگر نیز به تجهیزات اینترنت پرسرعت همراه TD-LTE مجهز می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح 9 پروژه ای که به فرمان رییس جمهوری در استان البرز افتتاح شد، اظهار کرد: این 9 پروژه شامل اتصال 220 روستا فه اینترنت پرسرعت، تجهیز 13 شهر به نسل سوم و 12 شهر تلفن همراه مجهز می شوند. ضمن اینکه مرکز داده استانی که باعث رونق کسب و کار می شود نیز در میان این پروژه ها قرار دارد.

بالاترین مقام مسوول در حوزه ICT کشور الکترونیکی کردن فرایند املاک دهیاری ها را از دیگر پروژه های افتتاحی به فرمان رییس جمهوری دانست ک تصریح کرد: مرکز آپای استان البرز که امنیت شبکه را پشتیبانی می کند نیز امروز مجوزش به دانشگاه خوارزمی واگذار شد تا در مجموع این پروژه ها 340 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و دولتی سرمایه گذاری شود.

۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۱۹
تعداد بازدید : ۵۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید