پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر براری: مدارس و دانش آموزان قطب اقتصادی تولید محتوا هستند

دکتر براری: مدارس و دانش آموزان قطب اقتصادی تولید محتوا هستند
چالش ها و راهکارهای توسعه خدمات هوشمند در مدارس استان البرز در جلسه ای با حضور مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مشاور وزیر آموزش و پرورش و شرکت های بخش خصوصی فعال در حوزه مدارس هوشمند مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، در این جلسه دکتر براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید برضرورت تولید محتوا در مدارس گفت: مدارس و دانش آموزان قطب اقتصادی تولید محتوا هستند. وی با تاکید بر فعالیت های بخش خصوصی در عرصه هوشمند سازی مدارس به شرکت های فعال در زمینه هوشمند سازی مدارس توصیه کرد با استفاده از مدل کسب و کار مناسب تلاش کنند بدون نیاز به استفاده از بودجه دولتی برای تحقق و شکل گیری مدارس هوشمند تلاش کنند.

دکتر حسینی مشاور وزیر آموزش و پرورش هم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مدارس هوشمند در البرز گفت: در گام اول ما نیازمند ایجاد زیرساخت و شبکه امن برای مدارس کل کشور هستیم که خواسته اولیه ما از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد همین بستر مناسب است.

دکتر سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های هوشمند سازی مدارس گفت: اخیرا برای شرکت پاد(پیشخوان الکترونیک دانش آموزی) که متشکل از چند شرکت بزرگ و کوچک فعال در حوزه هوشمندسازی مدارس است پروانه فعالیتی صادر شده و این شرکت تنها کنسرسیوم مجاز جهت فعالیت در حوزه هوشمند سازی مدارس است.

لازم به ذکر است کنسرسیوم پاد با حضور شرکت های فناوری همراه، تبیان، مادایران و ده ها شرکت متوسط و کوچک فعال در حوزه هوشمند سازی مدارس اولین دارنده پروانه رسمی فعالیت در حوزه دانش آموزی می باشد.

۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۶:۰۷
تعداد بازدید : ۶۹۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید