پرش به محتوای اصلی

اخبار

چهارمین جلسه کارگروه دولت الکترونیک استان البرز در سال 95 برگزار شد

چهارمین جلسه کارگروه دولت الکترونیک استان البرز در سال 95 برگزار شد
ارائه گزارش آخرین وضعیت توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه ها و تاکید بر افزایش امنیت فضای تبادل اطلاعات در دستگاه ها از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، چهارمین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان البرز به ریاست عباداله کامکار معاون استاندار البرز و باحضور دکتر سجادی معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران و جمعی از مدیران استانی عضو کارگروه برگزار شد.

دکتر سجادی معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران در این جلسه با تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات در دستگاه های دولتی گفت: مرکز آپا دانشگاه خوارزمی بعنوان بازوی سازمان فناوری اطلاعات آمادگی ارائه خدمات فوری در مواقع بحرانی به دستگاه ها را در حوزه امنیت دارد. وی همچنین تاکید کرد برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران فناوری اطلاعات همانگونه که تا امروز توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری شده ادامه خواهد یافت.

در ادامه این جلسه اداره کل ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات استان گزارشی از وضعیت توسعه زیرساخت ها و خدمات ارائه شده در استان البرز را ارائه نمودند.

بررسی مصوبات جلسه گذشته و ارائه گزارش از وضعیت فعلی دستگاه های اجرایی استان در ارائه خدمات دولت الکترونیک از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود و 10 دستگاه اجرایی که نسبت به سال 94 رشد بیشتری در ارائه خدمات الکترونیکی به مردم داشتند معرفی شدند.

یکسان سازی خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی با پورتال جامع خدمات الکترونیکی کشور، ایجاد درگاه واحد استانی خدمات الکترونیکی، پیگیری ره اندازی پروژه های شهر هوشمند و تامین پهنای باند لازم برای اپراتورهای سیار در جاده چالوس تا پایان سال جاری از مهم ترین مصوبات این جلسه بود./

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۴۳
تعداد بازدید : ۷۳۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید