پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر براری: دانشگاهی موفق است که بجای افراد، شرکت های دانش بنیان فارغ التحصیل نماید

دکتر براری: دانشگاهی موفق است که بجای افراد، شرکت های دانش بنیان فارغ التحصیل نماید
دکتر مرتضی براری معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در دانشگاه خوارزمی استان البرز در جمع اعضای هیات رئیسه این دانشگاه بر محور قرار گرفتن دانشگاه ها در توسعه اقتصادی کشور و ضرورت تربیت دانشجویان متخصص و فارغ التحصیل شدن شرکت های دانش بنیان از دانشگاه ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز دکتر مرتضی براری در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران و اساتید دانشگاه خوارزمی گفت: دانشگاه امروزه مرکز نوآوری است و سرمایه و ثروت امروزه از دانشگاه ایجاد می شود. دکتر براری گفت: دوره استخراج منابع سنتی همچون نفت و معادن به پایان رسیده است و امروز ما باید تلاش کنیم سرمایه های نشات گرفته از نیروی انسانی را توسعه دهیم چون دیگر این انسان ها و مغزها هستند که اقتصاد و ثروت خلق می کنند.

دکتر براری گفت: انسان های ثروت ساز از دانشگاه ها بیرون می آیند و امروزه دانشگاه مرکز ثقل تولید ثروت در کشور است.

وی با اشاره به مشکلات اشتغال جوانان و تکمیل بودن صندلی مشاغل دولتی تاکید کرد: دانشگاهی موفق خواهد بود که به جای فارغ التحصیل کردن افراد جویای شغل، بتواند شرکت های دانش بنیان و موسسات توانمند اقتصادی فارغ التحصیل کند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بازار ICT جزء بزرگترین بازارهای کشور محسوب می شود و گستردگی فناوری اطلاعات در کشور باعث شده بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال مبتنی بر IT در کشور فراهم گردد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۶:۱۹
تعداد بازدید : ۶۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید