پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری اولین جلسه توجیهی کشاورزی هوشمند فرصتهای IOT استان البرز

برگزاری اولین جلسه توجیهی کشاورزی هوشمند فرصتهای IOT استان البرز
اولین جلسه توجیهی کشاورزی هوشمند فرصتهای IOT استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ غلامرضا حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در اولین جلسه توجیهی کشاورزی هوشمند - فرصتهای IOT برای استان البرز با اشاره به اینکه زیرساختهای ارتباطی استان بسیار مطلوب است و مشکلی برای پیاده سازی "آی او تی" در حوزه ارتباطات وجو ندارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت دو هدف اصلی این جلسه عبارت است از اعلام آمادگی در خصوص وجود زیر ساختهای ارتباطی مناسب و ارائه آخرین فناوری های نوین است وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری معاونت علمی و فناوی ریاست جمهوری در حال تدوین نقشه راه "اینترنت اشیاء" و زنجیره ارزش آن می باشند.

وی در ادامه به سرمایه گذاری کلان کشورهای آسیایی و اروپایی  در زمینه "اینترنت اشیاء" اشاره نمودند و بیان داشتند استان البرز با دارا بودن ظرفیتهای مناسب  و مطلوب گزینه خوبی برای  پیاده سازی "اینترنت اشیاء" می باشد.

در ادامه  مهندس کریمی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان البرز؛ضمن تقدیر و تشکر از یکایک حاضرین محترم از هوشمند سازی تعدادی از مرغداری ها ، گاوداری ها و گلخانه در سطح  استان خبرداد.

وی با بیان اینکه پروژه "اینترنت اشیاء" یا کشاورزان پیشرو هنوز بصورت مطلوب به بهره برداری نرسیده و در خصوص پیاده سازی این مهم اعلام آمادگی کردند.

در ادامه دکتر نظری عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی شریف ضمن تشکر از آمادگی در راستای پیاده سازی"اینترنت اشیاء" از اینکه استان البرز به عنوان پایلوت اجرای پروژه انتخاب شده است.

وی به تشریح  "آی او تی" پرداختند و بیان کردند این پروژه مزایایی از قبیل هوشمند سازی و افزایش بهره وری، بهینه سازی مصرف آب و برق ، شکل گیری شرکتهای دانش بنیان ، جذب سرمایه و در نهایت ایجاد اشتغال برای استان به همراه خواهد داشت.

اینترنت اشیا1
۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۶:۱۷
تعداد بازدید : ۶۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید