پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری دومین جلسه اتاق فکر ویژه "IT" ذیل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز

برگزاری دومین جلسه اتاق فکر ویژه "IT" ذیل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز
دومین جلسه اتاق فکر ویژه "IT" ذیل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز در مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا استان البرز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ دومین جلسه اتاق فکر ویژه "IT" ذیل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز روز شنبه مورخ 96/05/07در مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا استان البرز برگزار گردید.

مهندس حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور یکایک اعضای حاضر در جلسه، گفت:در دوجلسه قبلی گزارشهایی از دانشگاهها، آموزش و پرورش و حوزه کار آفرینی ارائه گردید و تا حد زیادی وضعیت آی تی در استان روشن شد.

در ادامه ایشان از زحمات شهرداری کرج در خصوص ایجاد مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا تشکر ویژه ای به عمل آوردند و بیان داشتند حضور ذینفعان حوزهآی تی در کناریکدیگر منجر به انجام کارهای بسیار بزرگی در استان خواهد شد.

در ادامه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به تشریح مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا پرداختند و بیان داشتند: این مرکز به‌ عنوان درگاه حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از کسب‌وکارهای نوپای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

در ادامه مهندس رابطی رئیس نظام صنفی رایانه ای استان البرز به تشریح این صنف پرداختند و بیان داتشتند سازمان نظام صنفی رایانه ای براساس مواد 2 و 17 قانون حمایت از پدید آورندگان نرم افزار های رایانه ای تشکیل گردیده است و متشکل از سه بخش شرکتها، فروشگاهها و کارشناسان IT در هر استان است.

دکتر قاسمی دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، بیان داشتند ما دنبال این هستیم که تمام سازمانها بصورت الکترونیکی و یکپارچه با هم در ارتباط باشند.

مشاور شهردار کرج با بیان اینکه در سند تحول و توسعه شهرداری های کشور ، نقش شهرداری تسهیل گری و چابک سازی است از آمادگی شهرداری در خصوص تخصیص منابع و امکانات برای برنامه ها و فعالیتها در حوزه توانمندسازی و امید آفرینی خبر داد و بیان داشت چهار فرهنگ سرا در شهر کرج به این موضوع اختصاص یافته است.

در ادامه سایر اعضاء و شرکت کنندگان نسبت به ارائه ظرفیتهای موجود در استان و تشریح اقدامات انجام شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

۹ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۴۰
تعداد بازدید : ۹۳۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید