پرش به محتوای اصلی

اخبار

پهنای باند اینترنت استان تا پایان سال جاری به ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد.

پهنای باند اینترنت استان تا پایان سال جاری به ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد.
سال ۹۲ پهنای باند استان شش گیگابایت بوده اما در حال حاضر به ۶۴ گیگابایت رسیده و تا آخر سال به ۱۰۰ گیگابایت خواهد ‌رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ اولین جلسه شورای اداری شهرستان کرج پیش از ظهر امروز با حضور نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استان برگزار گردید.

مهندس حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با بیان اینکه ۵۰ درصد حجم اینترنت صرف سرگرمی می‌شود، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های ارتباطی باید به تولید ثروت و ارائه خدمات منجر شود.

وی بابیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان در زیرساخت‌های مخابراتی استان سرمایه‌گذاری شده است، افزود: ارائه خدمات به مردم و در مرحله دوم ایجاد ثروت و زمینه‌سازی برای ایجاد کسب‌وکارهای نوین در دستور کار است.

حمیدی بابیان اینکه افرایش پهنای باند استان در چهار سال گذشته را شاهد بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: سال ۹۲ این شاخص شش گیگابایت بوده اما در حال حاضر به ۶۴ گیگابایت رسیده و تا آخر سال به ۱۰۰ گیگابایت خواهد ‌رسید.

وی با تأکید بر اینکه اقدامات خوبی در راستای توسعه نسل سه، چهار و چهار و نیم اینترنت همراه صورت گرفته است، افزود: تمامی روستاهای البرز به اینترنت دسترسی دارند همچنین ۲۳ روستا نیز از اینترنت پرسرعت بهره می‌برند.

حمیدی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۰ دستگاه در استان به سامانه استعلامات مجهز شده‌اند خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۷۵ خدمت در استان به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

۱۶ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۶۳۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید