پرش به محتوای اصلی

اخبار

سومین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در سال 96

سومین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در سال 96
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان البرز؛ سومین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در سال 96 در روز چهارشنبه مورخ 96/06/15با حضور مدیران و معاونین ادارت کل ارتباطات وفناوری اطلاعات ،ارتباطات زیر ساخت، پست، پست بانک، مخابرات منطقه البرز ، اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول و رایتل) ونظام صنفی در محل مرکز شتابدهی شبدیز برگزار گردید.

در ابتدا مهندس حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور یکایک اعضای حاضر در جلسه، مواردی را درخصوص فرمایشات مقام عالی وزارت و لزوم احصاء مشکلات ارتباطات و فناوری اطلاعات به تفکیک شهر و روستا متذکر شدند و خواهان ارائه آمار دقیق از مشکلات ارتباطی در سطح استان شدند ایشان به نقل از مقام عالی وزارت بیان داشتند ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان هماهنگ کننده بین دستگاههای زیر مجموعه وزارت هستند و وظیفه اصلی آنها رفع مشکلات ارتباطی مردم در سطح کشور است.

مهندس حمیدی بیان داشتند خدمت رسانی در استان باید مطلوب و مطلوب تر گردد.

در ادامه مهندس رابطی رئیس نظام صنفی رایانه ای استان البرز ضمن تشکر از حضور مدیران در اولین مرکز شتابدهی استان بیان داشتند در استان البرز بیش از 900 شرکت در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعال می باشند.ایشان در ادامه به پروژه چتر WiFi  اشاره نمودند و از آزمایش موفق آن در شهرک اداری خبر دادند و آمادگی خود را در خصوص ارائه این خدمت در استان اعلام داشتند.

وی تشریح کرد وظیفه مرکز شتابدهی شبدیز دریافت ایده ها و  تامین بودجه، تیم سازی، توانمندسازی و تجاری سازی ایده ها می باشد.

مهندس همت زاده مدیر مخابرات منطقه البرز از افتتاح پروژه IPTV با نام تجاری آی سیما در استان خبر داد  این پروژه می تواند اوقات فراغت مردم را تاحد مطلوبی پر نماید و با استفاده از این خدمت می توان در راستای تولید محتوا و افزایش اشتغال استان گام برداشت.

مهندس محمد خانی مدیرکل ارتباطات زیر ساخت استان البرز ایشان بیان داشتند که استان البرز به یکی از هشت Core اصلی ارتباطی کشور تبدیل شده و ظرفیت پهنای باند استان در هفته گذشته ده گیگابایت اضافه گردیده و این ظرفیت تا پایان سال Gbps 1000خواهد رسید.

نماینده شرکت رایتل نیز از افزایش پهنای باند BTS های رایتل از Mbps 50 به Mbps 80 خبر دادند و بیان داشتند 10 دکل ارتباطی دیگر در استان به شبکه رایتل اضافه گردیده است.

در پایان جناب سرهنگ اسمی خانی فرمانده حوزه 7 شهید همت ضمن تشکر از مدیران و تبریک ولادت امام هادی (ع) و اعیاد غدیر و قربان اظهار امیدواری  کردند که کمافسابق مدیران و کارشناسان بخش ارتباطات وفناوری اطلاعات  با تلاش جهادی و روحیه بسیجی نسبت به ارتقاء خدمات به مردم عزیز استان اهتمام ورزند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۶:۵۵
تعداد بازدید : ۸۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید