پرش به محتوای اصلی

اخبار

دومین جلسه هماهنگی برای پیاده سازی شبکه علمی در استان البرز برگزاری گردید

دومین جلسه هماهنگی برای پیاده سازی شبکه علمی در استان البرز برگزاری گردید
دومین جلسه هماهنگی جهت راه اندازی شبکه علمی در استان البرز با حضور مدیران و معاونین ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارتباطات زیر ساخت، مخابرات منطقه البرز و شرکت سیمرغ سامانه در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرزبرگزار گردید.

به گزرش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ دومین جلسه هماهنگی جهت راه اندازی شبکه علمی در استان البرز با حضور مدیران و معاونین ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارتباطات زیر ساخت، مخابرات منطقه البرز و شرکت سیمرغ سامانه در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرزبرگزار گردید.

در ابتدا جلسه مهندس حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور یکایک اعضای حاضر در جلسه، مهمترین هدف این شبکه را  تسهیل گری در دسترسی و جستجوی منابع علمی بصورت از راه دور برای دانشجویان به شبکه‌های دانشگاهی در راستای استفاده از منابع علمی و آموزشی بیان نمودند.

در ادامه مهندس مقدم فر مدیر ارشدعملیات شرکت سیمرغ با بیان اینکه استان البرز به عنوان پنجمین استان اجرای آزمایشی این طرح انتخاب شده است، ضمن تشکر از هماهنگی و پیگیری های مجدانه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز اجرای این طرح را نیازمند همکاری پایا پای اداره کل ارتباطات زیر ساخت و مخابرات استان دانستند.

شایان ذکر است شبکه علمی در جهان در زمره Closed Network های خاص، حاوی مجموعه اطلاعاتی است که بخش آینده‌پژوه ـ آینده‌ساز کشور ، برنامه‌های تحقیقاتی ، خدمات و اطلاعاتی غیرقابل دسترس برای عموم را برای دیگر همکاران مجاز شده خود به اشتراک می‌گذارد. از اینرو و براساس این هدف مشخص است که در تمامی جهان ، دسترسی به شبکه‌های علمی تابع قوانین سخت‌گیرانه‌تری ، نسبت به اتصال به اینترنت بوده و می‌باشد.

همچنین این شبکه ها‌، دارای ارتباطات کنترل شده با دیگر شبکه‌های اطلاعاتی هستند و بدین‌ترتیب در زمره Open Interconnection Network  قرار نمی‌گیرند. بدیهی است یک شبکه عام، هرچقدر با دیگر شبکه‌های موازی و مجاور ، در سطح ملی و بین‌المللی مرتبط باشد ، موفق‌تر خواهد بود. در حالی که شبکه‌های علمی به نحوی پیاده‌سازی می‌گردند که نخست ، دارای دروازه‌های ارتباطی Gateway های محدود و منحصر به فرد و خاصی با دیگر شبکه‌های علمی بوده و بخش اندکی از اطلاعات خود را به صورت عام برای عموم بینندگان شبکه جهانی اینترنت به نمایش بگذارند.

شبکه علمی

۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۷۲۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید