پرش به محتوای اصلی

اخبار

اولین جلسه به منظور تشریح و هماهنگی اجرای پروژه شبکه علمی استان برگزاری گردید

اولین جلسه به منظور تشریح و هماهنگی اجرای پروژه شبکه علمی استان برگزاری گردید
اولین جلسه به منظور تشریح و تبیین فرآیند اجرای پروژه شبکه علمی استان با حضور معاونین و مسئولین فناوری اطلاعات دانشگاههای استان صبح امروز در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ اولین جلسه به منظور تشریح و تبیین فرآیند اجرای پروژه شبکه علمی استان با حضور معاونین و مسئولین فناوری اطلاعات دانشگاههای استان صبح امروز برگزار گردید.

در ابتدا مهندس معدنی پور معاون اداره کل ارتباطات و فناوری  اطلاعات استان البرز؛ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور یکایک اعضای حاضر در جلسه، مهمترین هدف این شبکه را  تسهیل گری در دسترسی و جستجوی منابع علمی بصورت از راه دور(من جمله دسترسی به مراکز شبکه علمی بین المللی ) برای دانشجویان به شبکه‌های دانشگاهی در راستای استفاده از منابع علمی و آموزشی بیان نمودند.

در ادامه دکتر محمد خانی مدیر دفتر فناوری اطلاعات سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران بیان داشتند ؛ با حضور دولت تدبیر و امید در سال 1392 و البته با توجه به تغییرات اساسی در نگاه جهانی به مقوله‌ی شبکه‌های ارتباطی ، از سال 1394 سازمان فناوری اطلاعات به عنوان نماینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مجددا بر توسعه و همکاری با وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری (با نمایندگی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به عنوان اپراتور رسمی) همت گمارد.

مهندس مقدم فر مدیر ارشدعملیات شرکت سیمرغ ضمن تشریح چگونگی فرآیند های راه اندازی شبکه علمی بیان داشتند؛ برای نخستین بار در کشور و در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ، روش جدید توسعه خدمات زیربنائی مبتنی بر : مشارکت بخش دولتی - خصوصی در توسعه و بهره‌برداری پروژه‌های نیمه تمام ، مورد توجه قرار گرفته است.

و همچنین مدل اجرائی این پروژه   Closed Network، سرعت اتصال در هسته شبکه  100/400Gbps و سرعت اتصال نقاط   1/10/100Gbps می باشد.

شبکه علمی2  

۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۴
تعداد بازدید : ۶۶۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید