پرش به محتوای اصلی

اخبار

چهارمین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در سال 96

چهارمین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در سال 96
تنها راه کاهش بیکاری توجه ویژه به بخش خصوصی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان البرز؛ چهارمین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در سال 96 در روز دوشنبه مورخ 96/08/08با حضور دکتر کولیوند نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی و مدیران و معاونین ادارت کل ارتباطات وفناوری اطلاعات ، پست،مرکز فضایی، پارک تخصصی فناری اطلاعات و ارتباطات،  پست بانک، مخابرات منطقه البرز ، اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول ، ایرانسل  و رایتل)، نظام صنفی و نمایندگی های وب  در محل اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان البرز برگزار گردید.

در ابتدا مهندس حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور یکایک اعضای حاضر در جلسه،  بیان داشت استخدام های دولتی پایان یافته و دانشجویان و افراد جویای کار  بایید باتوجه به دانش، تخصص و توانایی های خود باید تلاش کنند تا با راه اندازی کسب و کار موفق یک منبع درآمد برای خود  و چند نفر دیگر باشند.

ایشان تصریح کرد؛ در طول دولت یازدهم پهنای باند از شش گیگا بایت به 64 گیگا بایت افزایش یافته در این مدت 900 میلیارد تومان اعتبار در حوزه زیرساخت ارتباطی و فناوری اختصاص یافته که 80 درصد این رقم از طریق بخش خصوصی محقق شده است.

مهندس ابراهیمی رئیس مرکز فضایی استان البرز اظهار داشت؛ همزمان با پرتاب اولین ماهواره سنجش ازدور توسط سازمان هوا و فضانوردی آمریکا (ناسا)در سال 1351تحت عنوان ماهواره تکنولوژی منابع زمین  که بعدها به لندست تغییرنام یافت، فعالیت این رشته از علوم فضایی در ایران آغاز شده است.

ابراهیمی اظهار داشت؛ یکی از مهم‌ترین دستاورد ماهواره‌ای سنجش از را دور است که قادر به پایش آتش سوزی، خشکسالی، کشاورزی و... است.

اسدالهی مدیرکل ارتباطات سیار استان البرز و شهرستانهای غرب استان تهران بیان داشت؛ توسعه فاز 7 در استان 2/99 درصد اجرایی شده و و در این فاز 436 شبکه 4G ، 470 شبکه 3G و 61 شبکه 2G راه اندازی شده است.با پیاده سازی و توسعه این فاز 99/99 درصد سطح استان تحت پوشش همراه اول قرار گرفته است.

ایشان بیان داشت؛ متوسط سرعت اینترنت LTE همراه اول در استان Mbps  10 است.

مهندس همت زاده مدیر مخابرات منطقه البرز در سخنان خود اعلام داشت: 1078000خط تلفن ثابت در استان استفاده می شود از ابتدای سال تا کنون 16700 مشترک ثبت نام نموده اند که 16500 خط دایر گردیده است.138 مشترک از فیبر نوری برای اینترنت استفاده می کنند. پروژه IPTV با نام آی سیما در استان اوقات فراغت مردم را تاحد مطلوبی پر می نماید. با استفاده از این خدمت می توان در راستای تولید محتوا و افزایش اشتغال استان گام برداشت.

مهندس فرزرین مدیرکل پست استان البرز بیان داشت؛ پست استان البرز تنها شرکت سود ده پس از پست استان تهران در تمام کشور است ایشان تصریح کرد؛ 25 دفتر ICT روستایی تا پایان سال 96 در استان فعال می گردد.

ایشان بیان داشت؛ یک میلیون و هشتصد هزار آدرس پستی به روز رسانی شده است.

مهندس آقایی نماینده شرکت ایرانسل اظهار داشت؛ ایرانسل اولین دکل هوشمند موبایل با قابلیت تبلیغات، دوربین و ...  در استان البرز نصب گردیده است.

مهندس رزاقی رئیس نمایندگی های وب در استان اظهار داشت؛ 213 روستای استان آماده ارایه اینترنت 4G هستند و 120 مودم به صورت رایگان به دهیاری ها و خانه های بهداشت تحویل داده شده است.

دکتر کولیوند نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت؛ در راستای رفع مشکلات بیکاری باید به کار آفرینی و بخش خصوصی توجه ویژه شود در فضای کسب و کار دنیا بالای 50 درصد ایجاد اشتغال در بخش فناوری اطلاعات است.

 ایشان بیان داشت؛ برای سال آینده باید هزینه های جاری دولت با مدیریت صحیح کاهش یابد و لازم است در کتب درسی فناوری اطلاعات اضافه گردد تا از پایه بتوان فرهنگ استفاده صحیح از فضای مجازی را آموزش دهیم.

۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۴:۲۲
تعداد بازدید : ۷۷۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید