پرش به محتوای اصلی

اخبار

کلانشهر کرج زیر چتر شهرهوشمند قرار می گیرد

کلانشهر کرج زیر چتر شهرهوشمند قرار می گیرد
استاندار البرز بر ضرورت تکمیل فاز نخست طرح شهر هوشمند کرج ظرف مدت یک ماه تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ، صبح چهارشنبه در نشستی با حضور"دکترمحمدعلی نجفی" استاندارالبرز،"محسن باقری چناری"مدیر عامل جدید اپراتور چهارم «مجری شبکه فیبرنوری کشور» ،"غلامرضا حمیدی" مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز و جمعی از مدیران حوزه IT و فناوری اطلاعات استان، آخرین اقدامات انجام شده برای ایجاد بستر فیبرنوری و قرار گرفتن استان تحت پوشش شهر هوشمند الکترونیک مورد بررسی قرار گرفت.

غلامرضا حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ از روند اجرای پروژه فیبر نوری اپراتور چهارم از سال 1391 تا کنون گزارش ارائه کردند و موانع و مشکلات این پروژه به ویژه عدم همکاری شهردار در خصوص صدور  مجوز حفاری را بیان نمودند.

 در ادامه دکترمحمدعلی نجفی استاندار البرز در این جلسه پس از بررسی روند اجرای طرح در فاز نخست، با صدور مجوز حفاری جهت اجرای فیبرنوری موافقت کرد و گفت: شهرداری کرج همواره در اجرای طرح های توسعه محور همراه بوده است و با توجه به نیاز توسعه خدمات الکترونیکی پس از صدور آنی مجوز حفاری، مجری طرح ظرف مدت یک ماه جهت تکمیل فاز نخست اقدام کند.

طرح ایجاد شهر هوشمند که از سال 94 اجرای آن در سه فاز پیش بینی شده بود؛این روزها به آخرین بخش های تکمیلی در فاز اول رسیده است.

مرکز کلانشهر کرج، منطقه طالقانی، جهانشهر، شهرک اداری و عظیمیه در محدوده اجرای این طرح تحت پوشش شبکه الکترونیک قرار می گیرند و کلیه خدمات الکترونیکی در این محدوده شهری به شهروندان ارائه خواهد شد و ساکنان این مناطق بنوعی شهروند شهر الکترونیک خواهند بود.

برخورداری از اینترنت پرسرعت و سایر خدمات الکترونیکی از جمله مزایای اجرای این طرح خواهد بود.

۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۷:۰۸
تعداد بازدید : ۷۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید