پرش به محتوای اصلی

اخبار

اولین رویداد از سلسله رویداد های گیم شو در استان البرز برگزار شد.

اولین رویداد از سلسله رویداد های گیم شو در استان البرز برگزار شد.
رویداد گیمشو با هدف آموزش، انتقال تجربه و ایجاد نزدیکی بیشتر بین علاقه‌مندان برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ اولین رویداد از سلسله رویداد های گیم شو روز چهار‌شنبه ۲۲ آذر‌ماه از ساعت ۱۶ در در سالن شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد.

این رویداد به صورت  ماهانه برای علاقه‌مندان حوزه بازی‌های رایانه‌ای با شعار «تلاش برای ساخت بازی‌های ایرانی» و با هدف آموزش، انتقال تجربه و ایجاد نزدیکی بیشتر بین علاقه‌مندان و فعالان حوزه بازی برگزار می گردد.

مهندس حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت ؛ امروز دیگر بازی های صرفا سرگرمی نیستند و اهمیت بازی در سیاستگذاری فرهنگی به عنوان ثقل اقدامات فرهنگی محسوب می‌شود.

ایشان بیان داشت؛ بازی ها دارای اثرات مثبت و منفی هستند، گرچه بسیاری ازکارشناسان تربیتی معتقدند که بازیهای رایانه ای می تواند اثرات مثبتی مانند تکامل شخصیت و رفتار، پرورش استعدادها، ایجاد خلاقیت، پرورش تمرکز و دقت ، انتقال فرهنگ و غیره را به همراه داشته باشند اما متأسفانه می شنویم که هر از گاهی اخباری از مناطق مختلف جهان به گوش می رسد که فلان نوجوان به دلیل این که مثلا ۱۵ ساعت بدون وقفه مشغول بازی با کامپیوتر بود، دچار حمله های عصبی شد و کارش به بیمارستان کشیده است. البته آسیبهای نهانی نیز در بازی های رایانه ای نهفته است که می توان با آموزش صحیح به کودکان و نوجوان از آنها جلو گیری کرد.

حمیدی ادامه داد؛ صنعت بازی‌های رایانه ای  برخلاف فکر و نظر و نقطه‌ دید عده‌ای، یکی از پرسودترین و پایدارترین صنایع دهه‌ اخیر است که باعث ایجاد شغل برای افراد متخصص بسیاری خواهد شد.

۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۷
تعداد بازدید : ۶۱۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید