پرش به محتوای اصلی

اخبار

۲ میلیون البرزی به اینترنت دسترسی دارند

۲ میلیون البرزی به اینترنت دسترسی دارند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان در زیرساخت‌ های ارتباطی استان سرمایه‌ گذاری شده است گفت: دهه فجر امسال ۷ پروژه ارتباطی با ۲۵۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌ برداری خواهد رسید.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ غلامرضا حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز در استانداری برگزار شد، عنوان کرد: استان البرز از نظر شاخص‌ های ارتباطات و فناوری اطلاعات در جایگاه پنجم کشور قرار دارد و قرار است تا پایان امسال به رتبه سوم ارتقا یابد.

حمیدی اظهار داشت: ۲ میلیون کاربر در استان البرز به اینترنت دسترسی دارند و از نظر ضریب نفوذ اینترنت در جایگاه دوم کشور قرار داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه اولین سامانه استعلام الکرونیکی بین دستگاهی در استان البرز راه اندازی شده است تصریح کرد: با راه اندازی این سامانه زمان پاسخگویی به استعلام از ۴۰ روز به ۱۳ روز کاهش یافته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ادامه داد: استان البرز اولین استان کشور در ارائه اینترنت پر سرعت فیبر نوری است، بیش از ۵ میلیون سیم کارت نیز در این استان توزیع شده است که در حال حاضر ۴ میلیون از این سیم کارت‌ ها فعال است.

حمیدی یادآور شد: سهم بخش آی.سی.تی در اقتصاد استان به هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان یعنی ۳٫۵ درصد می‌رسد. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان در زیرساخت‌ های ارتباطی استان سرمایه‌گذاری شده است گفت: دهه فجر امسال ۷ پروژه ارتباطی با ۲۵۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۷:۳۰
تعداد بازدید : ۵۸۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید