پرش به محتوای اصلی

اخبار

اولین جلسه پرسش و پاسخ و آموزش سامانه جامع پاد در استان البرز برگزار شد.

اولین جلسه پرسش و پاسخ و آموزش سامانه جامع پاد در استان البرز برگزار شد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز: لزوم اجرای درست پروژه هوشمند سازی مدارس هم افزایی و همکاری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ اولین جلسه پرسش و پاسخ و آموزش سامانه جامع پاد با حضور مهندس سلجوقی عضو هئیت عامل سازمان فناوری اطلاعات، دکتر شریف نیا مشاور معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، مهندس حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس ساکی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز و جمعی از مدیران شرکت پاد و مدارس استان برگزار شد.

مهندس ساکی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت از انتخاب استان البرز  به عنوان اولین استان اجرای آزمایشی پروژه هوشمند سازی مدارس بسیار مسروریم.تا کنون مدارس انباری از سخت افزار های منسوخ شده بودند حلقه گم شده هوشمند سازی مدارس نرم افزار بود که با پیاده سازی سامانه جامع آموزشی پاد این مهم بر طرف خواهد شد.

مهندس سلجوقی عضو هئیت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران بیان داشت سامانه هوشمند سازی مدارس متشکل از چهل درصد نرم افزار، چهل درصد مغز افزار و 20 درصد سخت افزار است که متاسفانه تا کنون به مقوله سخت افزار بیشترین توجه صورت پذیرفته است.

سلجوقی گفت نرم افزار طراحی شده بسیار مطلوب است. این نرم افزار که توسط متخصصان ایرانی طراحی شده است قبلا به کشور ژاپن فروخته شده است و هم اکنون در کشور امریکا با بیست میلیون عضو در حال بهره برداری است.

مهندس حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت هفت مدرسه جهت اجرای آزمایشی این طرح انتخاب شده اند که لزوم اجرای درست این پروژه هم افزایی و همکاری است تاکنون همکاری ها بسیار مطلوب بوده است و حال زمان آن رسیده که این پروژه وارد فاز اجرایی شود.

برقعی مدیر عامل شرکت فناوری همراه بیان داشت در نگاه اول ساختار این نرم افزار بر پایه سادگی است و با استفاده از هر نوع سخت افزاری قابل استفاده است. در نگاه دوم فضای بسیار مناسبی برای کسب و کار است و می توان از طریق این نرم افزار و تولید محتوای مناسب آن به جامعه بزرگ دانش آموزی با قیمت بسیار کم فروخت.

برقعی گفت این نرم افزار بر پایه Cloud طراحی شده و می توان از تمام نقاط جهان به آن دسترسی داشت.

دکتر شریف نیا مشاور معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران بیان داشت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه یادگیری و آموزش بسیار خوب است و لزوم پیاده سازی  درست این پروژه هم افزایی در سه حوزه انگیزه، سواد و تجربه است. مواردی نقص در این سامانه وجود دارد که با همکاری مدارس باید رفع گردد.

دکتر شریف نیا گفت دانش آموزان امروزی دیگر به صورت انفرادی به دنبال یادگیری نمیروند و خواهان یادگیری گروهی و چند سویه هستند. و علت آن نیز ایجاد شبکه های ارتباطی متعدد است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹
تعداد بازدید : ۷۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید