پرش به محتوای اصلی

اخبار

ششمین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در سال 96 برگزار شد.

ششمین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در سال 96 برگزار شد.
شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان به 3 و ظرفیت انتقال پهنای باند به Gbps 1000 ارتقاء یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ ششمین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سال 96 در روز سه شنبه مورخ 96/12/15با حضور مدیران و معاونین ادارت کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ،ارتباطات زیر ساخت، پست بانک، مخابرات منطقه البرز ، اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل)، شاتل، های وب، ایرانیان نت و نظام صنفی رایانه ای در محل اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان البرز برگزار گردید.

غلامرضا حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با بیان اینکه در سال 93 شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) استان14 بود گفت با همدلی و همکاری تمام دستگاه ههای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین اپراتورهای ثابت و همراه در استان توانستیم در سال 94 این شاخص را به 9 ، در سال 95 به 5 و در سال 96 به یاری خداوند متعال به رتبه 3 کشوری دست یابیم .

در ادامه رئیس شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گزارشی از  نشست اخیر مقام عالی وزارت با مدیران استانی در خصوص شبکه ملی اطلاعات و پیام رسان ها داخلی ارائه کردند. ایشان خواستار اجرای تکالیف دستگاههای اجرایی استان در خصوص شبکه ملی اطلاعات مندرج درمصوبه شورای عالی مجازی شدند و عنوان کردند که  لایه زیرساخت استقرار شبکه ملی اطلاعات بر عهده وزارت ارتباطات است و دو لایه خدمات و محتوا بر عهده کلیه دستگاههای اجرایی است

مهندس حمیدی تصریح کرد شش دستگاه قوه قضاییه ، وزارت ارشاد،آموزش و پرورش ،صدا و سیما و بانک مرکزی در کنار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت از پیام رسان های داخلی را بر عهده دارند.

مهندس مهرابی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال بیان داشت پوشش ارتباط همراه از مطالبات مردم و دستگاههای اجرایی است که خوشبختانه بر اساس تعهدات مندرج در پراونه اپراتورها، تا کنون 95 درصد آن محقق شده است ایشان با اشاره به مصوبه 246 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تکلیف اپراتورها به اجرای تعهدات شهری در روستاها خبر داد .

مهرابی افزود در مواردی لازم است برای روستاهایی که توجیه اقتصادی ندارند از طرح USO استفاده شود که اجرای آن نیازمند زمان است.

ایشان تاکید کردند که به منظور جلوگیری از تداخل امواج و بحث شنود در دستگاههای اجرایی از تجهیزات رادیویی مجاز استفاده شود.

هاشم محمد خانی مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان البرز عنوان کردندصبح امروز بعلت حفاری حاشیه اتوبان کرج- قزوین و عدم استعلام از این اداره کل  فیبر نوری دچار آسیب شد که با اعزام نیروهای متخصص و پیگیری به سرعت شبکه دیتا به حالت پایدار و مطلوب بازگشت.

ایشان بیان داشتند در راستای توسعه شبکه استان 26 کیلومتر فیبر به زیرساخت استان اضافه شده است که منجر به تکمیل مسیر پشتیبان استان خواهد شد . همچنین ایشان از تبدیل استان البرز به CORE کشوری خبر دادند و توضیح دادند که راه اندازی مرکز PC دوم کرج اقدام بسیار مهمی در مدیریت بحران و پایداری شبکه است.

محمدخانی از افزایش ظرفیت انتقال استان به Gbps 1000 خبر دادند و بیان داشت ظرفیت پهنای باند استان هم اکنون به Gbps 100 ارتقاء یافته است.

سعید وحدت مدیریت شعب پست بانک استان البرز در خصوص تسهیلات حوزه روستایی و چگونگی فرآیند دریافت وام اشتغال پایدار روستایی توضیحاتی ارائه کردند و از افزایش سقف پولی خودپردازها در ایام نوروز خبر دادند.

نماینده شرکت شاتل در استان البرز با اشاره به ارائه تمام خدمات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات  در خصوص ارائه خدمات در شهرستانهای کرج،طالقان و هشتگرد و در 24 مرکز مخابراتی توضیحاتی ارائه نمودند و اضافه کرد برنامه ریزی مناسبی برای سایر شهرستانها انجام شده است.

نماینده همراه اول نیز از اجرای پروژه های توسعه ای و نوسازی فاز 7 و +7  در کلیه شهرها استان خبرداد و بیان کرد هم اکنون نسل 4.5 در تمام شهرهای استان قابل استفاده است.

 نماینده شرکت رایتل نیز در خصوص رشد 30 درصدی توسعه شبکه در استان خبر دادند و درخواست مساعدت در جلوگیری از سرقت ها را مطرح کردند.

نماینده شرکت ایرانسل ضمن تشریح برنامه توسعه ای  درخواست دسترسی به جاده چالوس توسط اپراتورها در مواقع بحران بصورت خاص را خواستار شدند .

خانم نوری رئیس نظام صنفی ضمن اعلام آمادگی کامل نظام صنفی استان با بخش ICT  به منظور هم افزایی این بخش درخواست پیگیری تفاهم نامه نظام صنفی و پست بانک جهت تعامل بیشتر و حمایت از شرکتهای بومی استان را داشتند.

حمید همت زاده مدیر مخابرات منطقه البرز  عنوان کرد شرکت مخابرات منطقه البرز جزء 4 استان برتر کشور در حوزه ارائه خدمات مخابراتی است ایشان از  پیشرفت 50 درصدی  پروژه FTTH   خبر دادند و بیان داشت تقریبا تمامی نقاط استان تحت پوشش فیبر بوده  و 186000  نقطه در استان آماده سرویس دهی است که بالغ بر 600 میلیارد ریال در بخش توسعه هزینه شده است.

سرهنگ اسمی خانی ضمن تشکر از عملکرد مطلوب بخش ICT در توسعه زیرساخت ها و برقراری امنیت اطلاعات در دستگاهها،مدیریت جهادی را بر اساس دستور مقام معظم رهبری را ضروری  دانستند.

۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۷۸۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید