پرش به محتوای اصلی

اخبار

مشروح خبر اولین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز

مشروح خبر اولین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز صبح روز چهارشنبه اولین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

غلامرضا حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سال نو بیان داشت استان البرز توانست با همکاری و همدلی تمام دستگاههای تابعه وزارت و اپراتورها توانستیم رتبه سوم کشوری را در شاخص توسعه یافتگی فناوری اطلاعات کسب نماییم.

حمیدی گفت؛ زیر ساخت مناسبی برای پیاده سازی خدمات الکترونیکی دستگاههای اجرایی و کسب و کارهای نوپا فراهم شده است و باید در حوزه استفاده در سال جاری اقدام های خوبی صورت گیرد.

حمیدی ضمن اشاره به قرارداد منعقده بین پست بانک و شرکت مخابرات ایران گفت این قرار داد به زیان صاحبان دفاتر ICT روستایی و منجر به تعطیلی تمامی این دفاتر خواهد شد وبرای رفع این مشکل جلسات متعددی با معاونین وزارت متبوع تشکیل دادیم و امید واریم این مشکل بزودی حل شود.

حمیدی بیان داشت با توجه به نام گذاری سال 1397 تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی لازم است نظام صنفی رایانه ای کتابی از کالاها و خدمات حوزه ICT در استان تهیه نماید و برای نمایش این کالاها یک نمایشگاه دائمی با همکاری شهرداری ایجاد گردد.

مهندس حمیدی ادامه داد این کالاها قابلیت معرفی و فروش در پایانه صادراتی استان را دارند و همچنین می توان مصوبه در خصوص الزام استفاده دستگاههای اجرایی استان از کالاهای با کیفیت البرزی در کارگروه حمایت از کالای ایرانی اخذ کرد.

مهرابی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال بیان داشت برنامه سالانه اپراتور تدوین شده و به زودی برش استانی ارسال میگردد.

ایشان در ادامه با اشاره به مصوبه 246 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص تکلیف اپراتورها به اجرای تعهدات شهری در روستاها گفت این موضوع به استحضار مقام عالی وزارت رسیده است و مشکل ارتباطی روستاها به زودی حل خواهد شد.

هاشم محمد خانی مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان البرز ضمن تبریک سال نو و اعیاد ماه شعبان و رجب گفت نبود استراتژی در دوشنبه برفی  استان علت اصلی اختلال و قطع ارتباط تلفن همراه در استان بوده و لازم است  تمامی موارد مرتبط با ارتباطات اولویت بندی شوند. و به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و سازمان مدیریت بحران اعلام گردد.

محمد خانی اظهار داشت جهت ارائه مطلوب اینترنت پرسرعت و تلفن ثابت به منازل مسکونی باید ساختمان نوساز ملزم به پیاده سازی فیبر نوری گردند.

مدیرکل ارتباطات زیر ساخت از افزایش ظرفیت انتقال استان به Gbps 1156 خبر دادند و بیان داشت ظرفیت پهنای باند استان هم اکنون به Gbps 172 ارتقاء یافته و این ظرفیت تا پایان سال97 به Gbps 200 افزایش خواهد یافت.

مهندس مرادی مدیرکل فناوری اطلاعات فرودگاه پیام خواستار رفع مشکل ارتباط تلفن همراه و ایجاد شبکه دیتای 4G با توجه به مسافربری شدن این فرودگاه شدند.

محبی مدیر سیستم های مخابراتی منطقه البرز از پروژه مشترک چتر WiFi  بین مخابرات و ارتباطات سیار خبر داد و گفت در مناطقی که مشکل ارتباطی و دیتا وجود دارد با پیاده سازی این پروژه رفع خواهد شد و تاکنون 80 نقطه برای پیاده سازی این پروژه تعیین شده است.

سرکار خانم نوری رئیس نظام صنفی رایانه ای استان البرز بیان داشت فراخوانی جهت اعلام کالاها و خدمات حوزه آی سی تی اعلام شده و به زودی کتاچه کالاها و خدمات البرز تدوین می گردد.

رئیس نظام صنفی رایانه ای استان البرز اظهار داشت شرکتهای عضو در نظام صنفی استان راغب به حضور در پارک تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند و ما نیز امیدواریم قوانینی برای ورود این شرکتها تدوین گردد و آنها نیز بتوانند از مزایای این مرکز بهرمند شوند.

مهندس داور پناه معاون فنی و مهندسی ایرانیان نت بیان داشت در اواسط سال 96 برنامه آزمایشی ایرانیان نت در منطقه جهانشهر و عظیمیه به پیان رسیده و برای سال 97 نود هزار پورت برای کاربران منازل مسکونی تدوین شده و شروع رسمی این پروژه با حضور مقام عالی وزارت در 27 اردیبهشت سال روز ارتباطات کلید خواهد خورد.

پشنگ پور مدیر طراحی و بهینه سازی همراه اول بیان داشت در دوشنبه برفی استان که منجر به قطع طولانی مدت برق شده بود به لحظه در حال پایش دکل های BTS  بودیم و 12 نقطه بحرانی را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده بودیم و توانستیم پایداری مناسبی در مکالمات مشترکین داشته باشیم.

جلابی مدیر دفتر شاتل در استان البرز از ایجاد اشتغال این شرکت در استان خبرداد و گفت مرکز پاسخگویی شاتل در استان ایجاد شده و در در 27 اردیبهشت سال روز ارتباطات به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

مهندس ابراهیمی رئیس مرکز فضایی البرز از آمادگی جهت حمایت از استارت آپهای حوزه فضا و برگزاری یک رویداد در این حوزه خبرداد.

مهندس وحدت مدیریت شعب پست بانک استان البرز از عاملیت این بانک به عنوان بانک عامل بانک مرکزی خبر داد و آمادگی خود را جهت خدمت رسانی به دستگاههای اجرایی اعلام داشت.

وحدت گفت 71 میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی به این بانک معرفی شده و بزودی تسهیلات آن پرداخت می شود.

۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۴۸۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید