پرش به محتوای اصلی

اخبار

دومین جلسه کمیته IT با محوریت حمایت از کسب و کارهای نوپای بومی استان برگزار شد.

دومین جلسه کمیته IT با محوریت حمایت از کسب و کارهای نوپای بومی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز صبح امروز دوشنبه 31 اردیبهشت دومین جلسه کمیته IT با محوریت حمایت از کسب و کارهای نوپای بومی استان البرز برگزار شد.

حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان بیان داشت یکی از مشکلات استان و کسب و کارهای نوپا نبود مرکزشتابدهی، صندوقهای خطر پذیر و سرمایه گذار در استان است.

حمیدی تصریح کرد نظام صنفی رایانه ای و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان باید نسبتا ایجاد و یا دعوت از صندوقهای سرمایه گذاری اقدام نمایند.

مهندس حمیدی گفت اگر دانشگاهها وارد حوزه کسب و کارها نشوند وضعیت استان تغییر نخواهد کرد ولی با ورود دانشگاهها و ایجاد مراکز شتابدهی و حمایت از استارت آپها شاهد رونق این بخش خواهیم بود.

محمدی مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری البرز بیان داشت  مربی های موجود در استان خوب است ولی کمبود هایی در بعضی از حوزه ها داریم و که باید رفع شوند.

محمدی گفت تعداد کمی از مربیان در کشور استارت آپ خود را به انتها رسانده اند و بیشتر آنها هیچ استارت آپی ندارند ولی در این حوزه فعالیت می کنند.بهتر است این افراد قبل از مربیگری یک استارت آپ را به پایان برسانند و با چالشها و مشکلات آنها آشنا شوند و بعد وارد این حوزه شوند بهتر است.

بنا مولائی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز بیان داشت بهتر است سیستم توسط جوانان اداره شوند و از تجربه ها برای مشاوره استفاده شود

ایشان تصریح کردند دانشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان باید به سمت تولید ثروت از علم حرکت کنند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۴۸۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید