پرش به محتوای اصلی

اخبار

آغاز به کار کمیته مشترک نظارت بر سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات

آغاز به کار کمیته مشترک نظارت بر سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات
به منظور نظارت هرچه بهتر بر سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در استان البرز، کمیته مشترک بازرسی و نظارت در این حوزه با همکاری بخش های مختلف تشکیل شده است.

به منظور نظارت هرچه بهتر بر سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در استان البرز، کمیته مشترک بازرسی و نظارت در این حوزه با همکاری بخش های مختلف تشکیل شده است.

دکتر زرندی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، پلیس فتا، پلیس اطلاعات و امنیت، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان صنعت معدن و تجارت و یک قاضی از سازمان تعزیرات حکومتی از جمله اعضای این کمیته مشترک محسوب می شوند.

وی هدف از ایجاد این کمیته تمرکز و تجمیع مراجعات مراکز مختلف بازرسی و نظارتی عنوان کرد و افزود: در همین راستا و تا کنون، اولین بازدید میدانی کمیته مشترک بازرسی و نظارت بر سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعت استان البرز انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: ارائه سرویسها با کیفیت مطلوب و ذکر شده در قرارداد SLA به مشترکان، رعایت حقوق مشتریان و جلوگیری از کم فروشی و گران فروشی به همراه جلوگیری از تخلف و استفاده از بسترها و تجهیزات غیر مجاز، اختلال در امنیت سرویسهای ارتباطی و مخابراتی و حمایت از شرکتهای دارای مجوز و پروانه ارائه خدمات از مهمترین اهداف این کمیته است.

دکتر زرندی تصریح کرد: این بازدید که با همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز انجام شده و قرار است به صورت دوره ای و جهت نظارت و بازرسی بر عملکرد شرکتهای ارائه دهنده خدمات و سرویسهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات اجرایی شود.

وی با اشاره به کشف برخی تخلفات و نقض قوانین توسط برخی شرکتهای ارائه دهنده خدمات ادامه داد:در این زمینه، موارد نقض شده در جلسه ای با حظور نماینده شرکت متخلف، نماینده سازمان نظام صنفی رایانه ای و اعضاء کمیته بررسی و تذکر کتبی به متخلفان داده شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز تاکید کرد: در مواردی که تخلف و نقض صورت گرفته، گسترده و غیر قابل چشم پوشی باشد، با حکم قضایی اقدام به جریمه و حتی پلمپ واحد مربوطه خواهد شد.

وی شرکتها و اصنافی همچون شرکتهای ارائه دهنده خدمات ISP، ISDP، کافی‌نت‌ها، مراکز‌مخابراتی، دفاتر پیشخوان و غیره را از جمله مهمترین مراکز مورد بازدید این کمیته عنوان کرد و گفت: شرکتها و کابران سرویس گیرنده از این مراکز میتوانند مشکلات خود نظیر کم فروشی و گرانفروشی را از طریق سامانه ۱۲۴ مطرح کنند.

وی افزود: همچنین، کاربران می توانند مشاهدات و گزارشات خود شامل تخلف، نقض قوانین و مشکلاتی نظیر اختلال در امنیت فضای تبادل اطلاعات را به صورت مکتوب به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز از طریق پست الکترونیکی alborz@ict.gov.ir ارسال کنند.

۱۲ دی ۱۳۹۱ ۱۰:۰۹
تعداد بازدید : ۳۳۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید