پرش به محتوای اصلی

اخبار

گزارش پیشرفت طرحهای ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با حضور نماینگان مجلس

گزارش پیشرفت طرحهای ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با حضور نماینگان مجلس
برنامه ریزی و نظارت بر فعالیتهای ارتباطی و فناوری اطلاعات، گسترش خدمات فناوری اطلاعات، ایجاد شهرICT، هاب پستی، پست لجستیک همچنین ایجاد خدمات ارتباطی، بانکی، پست و فناوری اطلاعات در نقاط محروم از مهمترین اقدامات انجام گرفته توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز و زیرمجموعه‌های این اداره کل در شش ماهه نخست امسال بود.

برنامه ریزی و نظارت بر فعالیتهای ارتباطی و فناوری اطلاعات، گسترش خدمات فناوری اطلاعات، ایجاد شهرICT، هاب پستی، پست لجستیک همچنین ایجاد خدمات ارتباطی، بانکی، پست و فناوری اطلاعات در نقاط محروم از مهمترین اقدامات انجام گرفته توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز و زیرمجموعه‌های این اداره کل در شش ماهه نخست امسال بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، سومین جلسه شورای مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا دکتر زرندی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ضمن تشریح مهمترین فعالیتهای انجام گرفته توسط این اداره کل در شش ماهه نخست سال جاری، از اجرای پروژه دیتا سنتر استانی و ایجاد شبکه دسترسی پرسرعت دستگاههای استان البرز خبر داد.

وی با اشاره به نبود نظارت کافی بر فعالیتهای ارتباطی و فناوری اطلاعات استان البرز پس از خصوصی سازی شرکت مخابرات افزود، نظارت جدی و مستمر بر فعالیت شرکتهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مهمترین برنامه های این اداره کل خواهد بود.

دکتر زرندی ادامه داد: ایجاد کمیته های مختلف تخصصی و پرداختن به حوزه های گسترش شبکه زیرساخت، تجارت و بانکداری الکترونیک، تربیت شهروند الکترونیک و امنیت فضای تبادل اطلاعات در استان البرز برای نخستین در کشور انجام پذیرفته و ما امیدواریم مجموع دستاوردهای این کمیته های تخصصی برای پیشرفت استان البرز مفید و پرثمر باشد.

وی با اشاره به ایجاد شورای فناوری اطلاعات استان البرز که با حظور استاندار و معاونین ایشان و مدیران کل استان البرز و دبیری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز شکل گرفته است افزود، تصویب طرحهای پیشنهادی کمیته های تخصصی شکل گرفته به همراه سیاست گذاری در حوزه فناوری اطلاعات استان از اهداف تشکیل این شورا بوده است.

زرندی ضمن ابراز خرسندی از پیگیری فعال نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی از طرحها و پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، قانون گذاری و سیاست گذاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را بسیار حساس و حائز اهمیت دانست و افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از وزارتخانه های مهم و زیرساختی کشور بوده و فعالیت صحیح آن سبب ارتقاء دانش و پیشرفت همه حوزه های علمی و صنعتی کشور بخصوص حوزه های دانش بنیان شده و به دلیل شرایط خاص کنونی کشور مسائلی همچون امنیت اطلاعات، امنیت فضای سایبری، شبکه های دسترسی پرسرعت و ارائه خدمات اکترونیک و گام برداشتن برای تحقق دولت الکترونیک بدون حضور پررنگ این وزارتخانه امکان پذیر نمیباشد.

سپس مدیران کل شرکتها و دستگاههای زیرمجموعه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به بیان عملکرد و گزارش فعالیتهای خود از ابتدای سال تا کنون پرداختند.

مهندس شجاعی، مدیر کل شرکت پستبانک استان البرز، با بیان اینکه امروز شرکت پستبانک با تمام توان خود حتی در جاهایی که به دلایل مختلف نظیر جمعیت پایین و عدم صرفه اقتصادی بانکهای دیگر کشور حضور ندارند، حضور دارد افزود: ارائه بسیاری از خدمات که توسط دستگاههای دیگر امکان پذیر نیست توسط این بانک در نقاط محروم از طریق حضور در پیشخوان و یا دفاتر مستقل صورت میپذیرد.

حمیدی، مدیر کل شرکت پست استان البرز نیز با ارائه قسمتی از عملکرد شرکت پست در استان از ارائه ۲۰۰ خدمت به طور مستقیم و بیش از ۵۰۰ خدمت به طور غیر مستقیم به مردم استان خبر داد و افزود، امروز بیشترین و مطلوبترین خدمات ارائه شده در دفاتر پیشخوان و دفاتر پستی توسط مجموعه شرکت پست استان انجام میپذیرد.

مهندس مهمان نواز، مدیرکل شرکت مخابرات استان البرز هم با ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت ارائه خدمات با کیفیت مناسب و گستردگی بالا را از اهداف شرکت مخابرات استان البرز دانست و ادامه داد شرکت مخابرات امروز در زمینه های مختلفی در استان مشغول فعالیت و ارائه سرویس میباشد.

سپس مهندس نژاد محمد، رئیس نمایندگی شرکت ارتباطات زیرساخت استان البرز نیز گزارشی از عملکرد این شرکت در استان ارائه داد و افزود این شرکت انتقال کلیه ارتباطات بین المللی زیرساخت استان را بر عهده دارد و بعد از تهران بزرگترین مرکز سویئچینگ در کشور را داراست و ارائه خدمات دیتا و ارتباط بین اپراتورهای مختلف استان نیز برعهده این شرکت میباشد.

در ادامه کاپیتان نوروزی، مدیر عامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز ضمن اعلام این خبر که این فرودگاه در آینده برنامه های متعددی در پیش دارد افزود، هاب پستی، پست لجستیک، ایرآمبولانس، آموزش پرواز و اجرای طرح شهر ICT از مهمترین برنامه های اجرا شده و یا در دست اقدام این فرودگاه بین المللی میباشند، وی با شاره به اجرای طرحهای مختلف عمرانی این فرودگاه ۱۷ آبانماه را نقطه پایانی طرحهای عمرانی فرودگاه دانست و ابراز امیدواری کرد پس از این تاریخ طرحهای در دست اقدام این فرودگاه با جدیت بیشتری دنبال شوند.

در پایان نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از طرحها و پروژه های انجام گرفته و مجموعه فعالیتهای اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز و واحدهای زیر مجموعه خواستار توجه بیش از پیش و جدی به بسترهای ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز شدند و ضمن اشاره به قابلیتهای خاص استان خواستار پیشگام بودن این استان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور شدند.

دکتر کولیوند، نمانده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن وظایف هر کدام از مجموعه های ارتباطی و فناوری اطلاعات استان البرز خواستار اولویت بندی اجرای طرحهای مهم و بازدهی مناسب این طرحها در استان شدند و ادامه دادند دفاتر پیشخوان نیز یکی از نیازهای اساسی جهت پاسخگویی به مشکلات مردم است که باید مدیریت این بخش در اختیار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد تا با استفاده از ظرفیت زیرمجموعه های این اداره کل خدمات مناسب و درخور توجهی جهت استفاده مردم برقرار گردد و براز امیدواری کردند با مدیریت صحیح و استفاده از همه امکانات و قابلیتهای مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز انشالله در آینده شاهد دستاوردهای شایسته ای در این حوزه برای استان سرافراز البرز باشیم.

اکبریان، دیگر نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی نیز با مهم دانستن خدمات مجموعه های ارتباطی و فناوری اطلاعات برای عموم مردم، خواستار انجام پروژهای زود بازده با الویت بیشتر و گسترش بستر ارتباطی استان البرز شدند و خاطر نشان کردند با شکل گرفتن ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانها درگاه مناسبی برای پاسخگویی و پیگیری مطالبات مردمی در استان ایجاد شده است و لازم است روند نظارت بر خدمات ارائه شده به مردم بیش از پیش توسط این ادارات کل مورد توجه قرار گیرد، وی همچنین بر لزوم حاکمیت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت بر شرکتها و اپراتورهای کشور تاکیید کرد.

لازم به ذکر است که جلسه شورای مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز هر ماه به میزبانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز جهت پیگیری، برنامه ریزی و انسجام فعالیت دستگاهها و شرکتهای زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز تشکیل میگردد.

۱۲ دی ۱۳۹۱ ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۳۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید