پرش به محتوای اصلی

اخبار

ارتقاء سطح امنیت در حوزه فاوا استان البرز

ارتقاء سطح امنیت در حوزه فاوا استان البرز
به زودی و با اقدام های در دست اجرا، سطح امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان البرز ارتقاء خواهد یافت.

به زودی و با اقدام های در دست اجرا، سطح امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان البرز ارتقاء خواهد یافت.

دکتر زرندی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در این راستا می بایست دستگاههای مختلف توجه ویژه ای به امنیت فضای تبادل اطلاعات استان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با عملیاتی شدن طرح های پیش بینی شده و با اتصال مدیران دستگاهها به بانک اطلاعات امنیت سایبری امیدواریم شاهد بهبود مستمر در ارتقاء امنیت سایبری استان باشیم.

دکتر زرندی با اشاره به فعالیتهای انجام در راستای افزایش امنیت فناوری اطلاعات در سطح استان گفت: امن سازی شبکه های ارتباطی استان، ایجاد شبکه پرسرعت اتصال دستگاهها، اجرای سیستم اتوماسیون ادای یکپارچه و راه اندازی دیتا سنتر دولتی استان البرز از اولویتهای برنامه های این اداره کل از ابتدای فعالیتش در استان البرز است.

وی افزود: به دلیل الزام دستگاهها به اجرای سیتم مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS) آموزش دوره های مرتبط با این مبحث و دوره های مختلف امنیت اطلاعات و امنیت شبکه برای آموزش تخصصی مدیران فناوری اطلاعات استان از اولویت بیشتری برخودار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به پیچیدگیهای روز افزون علوم مرتبط با فناوری اطلاعات، و مخاطرات موجود در بسترهای ارتباطی و فناوری اطلاعات آموزش تخصصی و کارآمد مدیران IT دستگاهها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ادامه داد: در این راستا و به منظور افزایش آگاهی و هماهنگی میان مدیران فناوری اطلاعات استان البرز به عنوان همکاران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستگاه های مختلف، دوره های آموزشی تخصصی مدیران برگزار می شود.

وی تصریح کرد: برگزاری این دوره ها نقطه عطف آموزش تخصصی مدیران حوزه فناوری اطلاعات استان است و این دوره ها می تواند زمینه را برای توسعه پیش از پیش فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح استان فراهم کند.

وی تاکید کرد: همچنین برگزاری دوره های نظیر، مبانی فناوری اطلاعات، مدیریت سیستمهای اطلاعاتی، مدیریت منابع اطلاعاتی، امنیت فضای تبادل اطلاعات، آشنایی با مباحث جنگ نرم، مدیریت پروژه، و غیره از دوره های مورد نظر جهت برگزاری جهت استفاده مدیران فناوری اطلاعات استان البرز است.

۱۲ دی ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۳۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید