پرش به محتوای اصلی

اخبار

همایش افتتاحیه دوره های آموزشی تخصصی مدیران فناوری اطلاعات استان البرز

همایش افتتاحیه دوره های آموزشی تخصصی مدیران فناوری اطلاعات استان البرز
همایش افتتاحیه دوره های آموزشی مدیران فناوری اطلاعات استان البرز با حضور مدیران فناری اطلاعات دستگاههای دولتی استان البرز برگزار گردید.

همایش افتتاحیه دوره های آموزشی مدیران فناوری اطلاعات استان البرز با حضور مدیران فناوری اطلاعات دستگاههای دولتی استان البرز برگزار گردید.

در این همایش که با همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز برگزار شده بود، دکتر زرندی مدیرکل ارتباطت و فناوری اطلاعات استان البرز، مهندس علی نیا مدیر کل دفتر فناوری اطلاعلات استانداری و مهندس اسدیان مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری البرز به بیان الزامات و نیازهای برگزاری این دوره ها پرداختند.

در ابتدا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ضمن خوش آمد گویی، برگزاری این دوره ها را نقطه عطف آموزش تخصصی مدیران حوزه فناوری اطلاعات استان دانستند و افزدند با توجه به پیچیدگیهای روز افزون علوم مرتبط با فناوری اطلاعات، و مخاطرات موجود در بسترهای ارتباطی و فناوری اطلاعات آموزش تخصصی و کارآمد مدیران IT دستگاهها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکتر زرندی در ادامه با اشاره به فعالیتهای انجام گرفته در سطح استان، خواستار توجه ویژه دستگاههای مختلف به امنیت فضای تبادل اطلاعات استان شدند و افزودند به زودی و با آغاز نصب سنسورهای امنیتی شبکه تله بدافزار (هانی پات) در مراکز حساس استان البرز سطح امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان البرز به صورت قابل قبولی ارتقاء خواهد یافت و با اتصال مدیران دستگاهها به بانک اطلاعات امنیت سایبری توسط توکنهای امنیتی اختصاصی بهبود مستمر در ارتقاء امنیت سایبری استان را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: امن سازی شبکه های ارتباطی استان، ایجاد شبکه پرسرعت اتصال دستگاهها، اجرای سیستم اتوماسیون ادای یکپارچه و راه اندازی دیتا سنتر دولتی استان البرز از اولویتهای برنامه های این اداره کل از ابتدای فعالیتش در استان البرز میباشد.

همچنین مهندس علی نیا مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و مهندس اسدیان مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری البرز از سخنرانان این همایش بودند.

در ادامه نیز تعدادی از اساتید و صاحبنظران حوزه آموزش فناوری اطلاعات و امنیت فضای تبادل اطلاعات به بیان نظرات و الزامات پیاده سازی این دوره ها پرداختند و پرداختن به مقوله آموزش تخصصی در این حوزه را نیاز اساسی همه دستگاهها و مدیران فناوری اطلاعات دانستند و اجرای نمونه های مشابه و پیگیری این گونه برنامه ها در استان البرز را خواستار شدند.

این مراسم با توضیحاتی درباره نحوه برگزاری دوره ها و دریافت خدمات مختلف در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و آشنایی مدیران فناوری اطلاعات دستگاهها با کمیته های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نحوه تعامل بیشتر بین سازمانها خاتمه یافت.


۱۲ دی ۱۳۹۱ ۱۰:۳۱
تعداد بازدید : ۴۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید