پرش به محتوای اصلی

اخبار

آمار کاربران اینترنت در البرز ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارنفر است

آمار کاربران اینترنت در البرز ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارنفر است
حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز آمار کاربران اینترنت در استان را دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد.

غلامرضا حمیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اسستان البرز با اشاره به اینکه بر اساس سنجش کشوری شاخص‌های توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای سال ۹۳، استان البرز در رتبه چهاردهم کشور قرار داشت، اظهار کرد: بر طبق ارزیابی‌های سازمان‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز آمار ایران، استان البرز در سنجش این شاخص‌ها در پایان سال ۹۶ به رتبه ۳ رسیده است.

وی در ادامه بابیان اینکه طی سال‌های اخیر در استان البرز جهش مثبتی در توسعه زیرساخت‌های اصلی ارتباطات و فناوری اطلاعات حاصل‌شده است، افزود: پهنای باند اینترنت استان البرز در ابتدای سال ۹۳ برابر ۶ گیگابایت بر ثانیه بوده و در پایان سال ۹۶ این میزان به ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه رسیده است، در حال حاضر نیز از ظرفیت بالایی در این زمینه برخوردار هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز افزود: طبق آخرین آمار، کاربران اینترنت تلفن همراه در استان برابر ۲ میلیون و ۸۰ هزار نفر است، اینترنت تلفن ثابت هم  ۳۲۰ هزار کاربر دارد و در حال حاضر با گسترش زیرساخت‌های ارتباطی در استان البرز بر تعداد کاربران این دو حوزه افزوده خواهد شد.

وی در ادامه از گسترش نسل سوم و چهارم تلفن همراه در حوزه دیتا و تری جی و فورجی در شهرها و روستاهای استان البرز سخن گفت و افزود: همه شهرهای البرز از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند و سال گذشته در فاز یک ارتباطات روستایی نیز ۱۱۰ روستای استان به اینترنت پرسرعت مجهز شدند و امسال این عملیات برای ۱۰۰ روستای دیگر دنبال می‌شود.

حمیدی بابیان اینکه آمار کاربران اینترنت استان البرز اکنون بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار است، گفت: در فاز یک توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی، به وضعیت اینترنت در روستاهای اطراف شهرستان‌های کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد رسیدگی شده است و امسال روستاهای واقع در جاده چالوس، اطراف شهرستان طالقان و همچنین اشتهارد نقطه هدف اجرای این طرح هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ادامه داد: تنها دو روستای این استان فاقد زیرساخت‌های ارتباطی ازجمله خطوط تلفن ثابت روستایی است که امسال با تأمین زیرساخت‌های برق در این روستاها، امکان انجام اقدامات ارتباطی در آن نقاط فراهم‌شده است که این مهم را عملیاتی خواهیم کرد.

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۴۸۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید