پرش به محتوای اصلی

اخبار

ضریب نفوذ اینترنت در استان البرز ۸۹ درصد است

ضریب نفوذ اینترنت در استان البرز ۸۹ درصد است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز با بیان اینکه ضریب نفوذ اینترنت در استان ۸۹ درصد است، گفت: ۱۰۰ روستا در سال‌ جاری به اینترنت پر سرعت دسترسی پیدا می‌کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ غلامرضا حمیدی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت:  استان البرز در حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات رتبه سوم را دارد و این رتبه توسط سازمان فناوری اطلاعات و  مرکز آمار ایران ارائه شده است.

وی با بیان اینکه سه آیتم سطح دسترسی،کاربرد و مهارت ارزیابی می‌شود، افزود: در سطح دسترسی تقریبا سقف امتیاز را گرفته‌ایم و در کاربرد  به میزان میانگین کشوری و مهارت در حوزه ما نیست و  در سطح دسترسی هیچ مشکلی در حوزه فن‌آوری اطلاعات نداریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز با بیان اینکه ضریب نفوذ همراه اول در استان 66، ایرانسل 50 و رایتل 4 درصد است، بیان کرد: کلیه شهرهای استان البرز دارای نسل سه و چهار اینترنت پرسرعت است.

وی با بیان اینکه 110 روستا در سال گذشته مجهز به اینترنت پرسرعت شدند، بیان کرد: صد روستا در سال‌ جاری به اینترنت پر سرعت دسترسی پیدا می‌کنند.

حمیدی با بیان اینکه ضریب نفوذ اینترنت در استان 89 درصد است، بیان کرد: میانگین کشور در این حوزه 82 درصد است و کاربران اینترنت در استان البرز دو میلیون و چهارصد هزار نفر هستند.

وی با بیان اینکه مرکز داده استان به عنوان زیر ساخت آماده سرویس‌دهی به کلیه دستگاه‌ها است،گفت: البرز با حمایت استاندار آماده تحول دیجیتال است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی، استفاده از زیر ساخت‌های موجود در استان البرز است، گفت: حدود هزار میلیارد تومان در دولت یازدهم در حوزه زیرساختی استان البرز هزینه شده و خلق ارزش و ثروت از طریق کار آفرینی ایجاد می‌شود.

حمیدی با بیان اینکه خلق ثروت در کشور و استان از طریق کار آفرینی ممکن خواهد بود گفت تلاش‌های خوبی در حوزه کارآفرینی و کسب و کارهای نوین در استان با ایجاد خانه استارت آپ آغاز شده است.

حمیدی ادامه داد امروز استارتاپ های بسیار خوبی در کرج تشکیل شده است که در حوزه کار آفرینی حرفی برای گفتن در سطح ملی و بین المللی دارند.

۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۴۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید