پرش به محتوای اصلی

اخبار

اولین همایش کلان داده ها (BIG DATA) در استان البرز برگزار شد.

اولین همایش کلان داده ها (BIG DATA) در استان البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطااعات استان البرز؛ اولین همایش داده های عظیم (BIG DATA) با حضور مدیران ارشد حوزه IT و ذینفعان این حوزه به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، ورزش و جوانان و شهرداری برگزارشد.

امروزه، کلان داده ها به یکی از مباحثی تبدیل شده است که در روند توسعه تکنولوژی بسیار به آن پرداخته می شود. در حقیقت چالش واقعی با سازمان های بزرگ دریافت حداکثر اطلاعاتی است که در حال حاضر در دسترس است و همچنین پیش بینی این موضوع که چه نوعی از داده ها در آینده جمع آوری می شود. در واقع چگونه می توان به اطلاعات موجود، دست یافت و به آن معنا بخشید و به علاوه دستیابی به بینش دقیقی در مورد داده های گذشته یکی از نقاط کلیدی در بحث هایی است که در بسیاری از جلسات اجرایی در سازمان ها مورد انتظار است. با انفجار داده ها، Big Data به یک واقعیت در بسیاری از سازمان ها تبدیل شده است.

همان طور که سازمان ها بزرگ می شوند، اطلاعات مرتبط با آن ها نیز به صورت تصاعدی رشد مینماید و به تبع پیچیدگی های مرتبط با داده ها افزایش می یابد. بسیاری از سازمان های بزرگ در برنامه های کاربردی متفاوتشان داده های زیادی در فرمت های مختلفی را دارند. به همان میزان که داده ها گسترش می یابند، دسته بندی آن ها با یک الگوریتم یا منطق مشخص بسیار دشوار می گردد. سازمان های بزرگ در واقع با این چالش مواجه هستند که تمامی اطلاعات را در یک پلتفرم نگهداری نمایند و یک دیدگاه ثابت به آن ها داشته باشند. این چالش منحصر به فرد برای درک تمامی داده هایی که از منابع متفاوت به دست می آیند و استخراج اطلاعات علمی مفید از آن ها، انقلاب Big Data جهانی نامیده می شود.


۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۷۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید