پرش به محتوای اصلی

اخبار

ارتقاء سطح فناوری اطلاعات و ارتباطات استانها در سایه مشارکت بخشهای خصوصی و دولتی

ارتقاء سطح فناوری اطلاعات و ارتباطات استانها در سایه مشارکت بخشهای خصوصی و دولتی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با مهم دانستن ارتقاء سطح خدمت ارتباطی و فناوری اطلاعات استان بر لزوم مشارکت بخش خصوصی و تقویت بخش دولتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، دکتر زرندی در همایش مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات استان البرز بخش خصوصی و در راس آن نظام صنفی رایانه ای را دارای جایگاه ویژه در رشد و گسترش فناوری اطلاعات استان دانست و ادامه داد این اداره کل از ابتدای فعالیت خود حمایت لازم جهت شکل گیری این سازمان را در دستور کار خود قرار داد.

وی استان البرز را در حال حاضر از استانهای پیشرو در ایجاد زیرساختهای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و افزود: در مدت یکساله فعالیت این اداره کل استان البرز جایگاه ویژه ای در کشور به عنوان استان پیشگام در رشد و توسعه طرحهای فناوری اطلاعات کسب کرده و ما امیدوارم با همکاری همه بخشها بخصوص همکاری بخشهای خصوصی خدمات شایسته ای را در سطح استان و کشور به مردم ارائه کنیم.

وی همچنین افزود: علیرغم همه تلاشهای صورت گرفته هنوز خلاءهایی هم در استان در بخش فناوری اطلاعات وجود دارد که مشارکت همه اعضای حقیقی و حقوقی نظام صنفی رایانه ای و همیاری دستگاههای دولتی را برای رفع موانع موجود طلب میکند که بحمدالله در حال حاضر تعامل خوبی میان دستگاههای دولتی و بخشهای خصوصی در این ارتباط به وجود آمده است.

وی با تاکید بر نقش ویژه امنیت اطلاعات و امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات بر توسعه زیرساختها و گسترش خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات این بحث را از مبحاث ویژه و دارای اولویت در استان دانستند و خواستار مشارکت همه بخشهای مرتبط با این حوزه برای تحقق هرچه بهتر این مهم شدند.

زرندی تشکیل شواری فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک استانها را گامی موثر در هماهنگ سازی دستگاهها و بخشهای مرتبط با این حوزه در استانها دانستند و اضافه کردند اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز نخستین استانی بود که با همت استاندار محترم و همکاری دستگاههای دولتی استان این شورا را به شکل فعال در استان ایجاد کرد.

وی همچنین با مهم خواندن فضای ذخیره سازی اطلاعات بخشهای دولتی در سرویس دهنده های داخلی از ایجاد و افتتاح دیتا سنتر استانی البرز در خردادماه سال آینده خبر دادند و افزودند هم‌اکنون بزرگترین شبکه اطلاع رسانی رخدادهای امنیتی رایانه ای کشور نیز در استان البرز مشغول فعالیت است.

زرندی همچنین بحث نظارت بر سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات را از ارکان ارائه سرویس مطلوب و رضایت‌مندی مردم دانستند و افزودند این اداره کل با همکاری سایر سازمانهای مرتبط و مشارکت فعال بخش خصوصی نظارت دقیق و مستمر بر این سرویسها را در اولویتهای کاری خود قرار داده است.

در این همایش که به همت سازمان نظام صنفی رایانه ای استان لبرز و مشارکت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز و دفتر فناوری اطلاعات استانداری البرز برگزار گردید مدیران کل، مدیران فناوری اطلاعات، مدیران شرکتها و بخشهای خصوصی استان البرز، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و تعدادی از صاحبنظران و اساتید دانشگاهی کشور نیز حضور داشتند.

۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۵:۱۴
alborzict.ir |
تعداد بازدید : ۴۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید