پرش به محتوای اصلی

اخبار

هر پنج شنبه یک همکار / یک تجربه / یک دانش

هر پنج شنبه یک همکار / یک تجربه / یک دانش
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ هر پنج شنبه یکی از همکاران به انتقال دانش و تجربیات خود اقدام می نمایید.

این پنج شنبه میزبان علیرضا خوش طلوع کارشناس ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتر با موضوع ارائه روش نوین برای بهبود سطح خدمات محتوا در شبکه های توزیع محتوا بومی با استفاده از مکانیزم های (QOF) بودیم.  در این خبر قصد داریم بخش کوچکی از این پژوهش را ارائه نماییم.

یک شبکة تحویل محتوا (CDN) به منظور غلبه بر محدودیت های ذاتی اینترنت از لحاظ کیفیت سرویس (QOS) دریافتی توسط کاربر به هنگام دسترسی به محتوای وب، توسعه یافته اند. این شبکه های تحویل محتوا سرویس های را فراهم می کنند که کارایی شبکه را با بیشینه کردن پهنای باند و همچنین بهبود قابلیت دسترسی و حفظ صحت را توسط همانند سازی محتوا  افزایش می دهند. برای دسته بندی کاربران و سرویس ها باید از یک پروفایل مناسب QoS استفاده نماییم تا کاربران و سرویس ها را بتواند با توجه به نیاز های ما گروه بندی نماید و یک روش تضمین کیفیت سرویس خدمات مبتنی بر درخواست و تخصیص مناسب پهنای باند را نیز برخودار باشد. برای این مساله نیز از الگوریتم زمانبندی با وزن نا مساوی (WFQ) و عدالت محور  استفاده خواهیم کرد. و هدف آن ها بهبود دسترسی کاربران و تخصیص مناسب پهنای باند  به کاربران در دسترسی به سرور ها بوده است رویکرد اصلی این پروژه CDN  های خدمت دهنده به کاربران موبایل است. در این الگوریتم پیشنهادی، برای اینکه بتوانیم یک الگویی یکسان را برای کل شبکه مبتنی بر CDN به کار بگیریم از یک الگوریتم سراسری در طول پروژه استفاده شده است، در این الگوریتم هدف طراحی یک پلتفرمی برای کیفیت سرویس می باشد که روی همه گره های شبکه به کار گرفته شود و از طریق آن، سرویس های به کار رفته در دسته بندی مختلفی قرار می گیرد. این دسته بندی، سرویس ها را به دو دسته سرویس هایی با کلاس بالاتر و سرویس هایی با کلاس پایین تر تقسیم می نماید. در این پروژه ابتدا یک طرح استاندارد از پروژه در محیط نرم افزار OPNET Modeler  نسخه 14 به بالا شبیه سازی شده در فاز دوم، بر روی ارتباطات بین سرور های CDN پروتکل MPLS افزوده خواهد به طوری که از DIFFServ پشتیبانی نماید. در فاز سوم طراحی نیز به شبکه فاز دوم پروفایل QoS مورد نظر اضافه می گردد. در انتها نیز هر سه فاز باهم مقایسه خواهد شد.

۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۹۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید