پرش به محتوای اصلی

اخبار

دستگاههای اجرای استان به مرکز داده متصل می شوند

دستگاههای اجرای استان به مرکز داده متصل می شوند
اولین جلسه نیاز سنجی ارائه سرویس های پایدار و با کیفیت جهت ارائه به دستگاههای اجرایی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ اولین جلسه نیاز سنجی دستگاههای اجرایی با حضور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، رئیس اداره مرکز داده استانها سازمان فناوری اطلاعات ایران و جمعی از مدیران فناوری اطلاعات دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

منصور نوری کیان سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با بیان اینکه امروزه، اطلاعات، نه تنها بعنوان یکی از منابع و دارایی های اصلی سازمانها شناخته می شود، بلکه در حکم وسیله و ابزاری برای مدیریت موثر سایر منابع و دارایی های سازمان نیز محسوب می شود. گفت فناوری اطلاعات به عنوان ابزاری که زمینه ساز انتقال، جابجایی، بکارگیری و مدیریت موثر اطلاعات در کشورها بر عهده دارد شناخته می شود.

ایشان افزود: بر همین اساس، سازمان فناوری اطلاعات ایران، نسبت به ایجاد مراکز داده در کلیه استان های کشور از جمله استان البرز نموده است.

 بخشی از تجهیزات فنی مرکز داده را امکانات زیربنایی و امنیتی تشکیل می‌دهند که از این میان، می­توان به  برخورداری از استانداردهای جهانی برای ساخت مراکز داده از نظر مقاومت در برابر زلزله و سوانح طبیعی، وجود مسیرهای اصلی و پشتیبان برای کابل‌کشی برق و دیتا به صورت ساخت‌یافته و هوشمند، فضای مجزا جهت بهره گیری از منابع تغذیه برق ( UPS ودیزل ژنراتور، برخورداری از دستگاه‌های تهویه و خنک کننده‌ها برای کنترل درجه حرارت و رطوبت نسبی هوا، بهره‌مندی از سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق، تامین امنیت فیزیکی با استفاده از تجهیزات Access Control با تکنولوژی بیومتریک و دوربین های مدار بسته  و تامین امنیت اطلاعات با استفاده ازتجهیزات Firewall   اشاره کرد.

 همچنین خدمات قابل ارائه در مرکز داده البرز شامل  سرور اختصاصی (Dedicated Server).،  سرور اختصاصی مجازی(Virtual Private server). ،  میزبانی سرور (Co-location Hosting ). خدمات پشتیبان گیری از اطلاعات Backup  و خدمات ابری است.

در حال حاضر مرکز داده استان البرز آماده ارائه خدمات به دستگاههای و شرکت های خصوصی استان است

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۷۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید