پرش به محتوای اصلی

اخبار

مهندس منصور نوری کیان

144 روستای استان به اینترنت پرسرعت متصل شده اند

144 روستای استان به اینترنت پرسرعت متصل شده اند
نگاه ویژه به توسعه ICT در روستاها از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛منصور نوری کیان سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز و هیئت همراه با محمد جواد کولیوند نماینده مردم کرج،فردیس،اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار منصورنوری کیان با اشاره به ساختار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان نماینده حاکمیت در استان گفت،در  استان البرز 6 میلیون و 800 هزار سیم کارت تلفن همراه فعال وجود دارد که  بیش از 2 برابر جمعیت البرز است و نشان از زیر ساخت مطلوب در منطقه دارد.

 سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز بیان داشت : اکنون 144 روستای استان دارای شبکه اینترنتی است که ثروت اقتصادی برای منطقه محسوب می شود. وی تاکید کرد که هم افزایی و همدلی بین دستگاه های اجرایی استان البرز موجب شده تا روند اجرایی پروژه های زیرساختی به خوبی پیش برود.

وی با اشاره به حمایت اداره کل از کسب وکارهای نوپای حوزه فاوا براساس سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ریزی در خصوص اعطای وام های اشتغال روستایی و همچنین توسعه خدمات الکترونیکی در دفاتر روستایی خبر داد.

ایشان در ادامه از پوشش سراسری شبکه 3G و 4G در استان خبر دادند و افزودند :ما به عنوان بخشی از دولت وظیفه داریم بدانیم در حوزه فعالیت ما چه مشکلاتی در استان وجود دارد و مردم بهترین راه برای نظارت و کنترل خدمات و سرویس‌های اپراتورها هستند که می توانند از طریق سامانه 195 اعم از ارتباط تلفنی،پیامکی و اینترنتی مشکلات خود را مطرح و پیگیری نمایند.

 
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۹
تعداد بازدید : ۷۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید