پرش به محتوای اصلی

اخبار

منصور نوری کیان؛

حضور کودکان در اینترنت امن می شود

حضور کودکان در اینترنت امن می شود
یکی از طرح‌هایی که برای کاهش آفات فضای مجازی در دستور کار قرار دارد، طرح اینترنت کودکان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ صبح امروز منصور نوری کیان سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهرستان کرج دیدار و گفت وگو کرد.

منصور نوری کیان سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، با اشاره به پیام محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه بخشی از اوقات کودکان و نوجوانان در مقطع کنونی به فضای مجازی گره خورده و می خواهیم برای آنها تسهیل و دسترسی بهتر و مناسبتری ایجاد کنیم گفت یکی از طرح‌هایی که برای کاهش آفات فضای مجازی در دستور کار این اداره کل و در راس آن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد، طرح اینترنت کودکان است.

وی ادامه داد اکثر کودکان اینترنت را ابزاری برای سرگرمی می‏دانند نه برای کسب آگاهی، از همین رو خطری که کودکان را تهدید می‏کند بسیار بیشتر است چون نمی‏دانند چه می‏خواهند و به کجا می‏خواهند بروند و این ناآگاهی باعث نگرانی بیشتر والدین خواهد شد.

منصور نوری کیان تصریح کرد فناوری اطلاعات آنچنان سریع و متهورانه پیش می رود که هر کس در مقابلش یا حتی در کنارش ایستاده باشد عقب می ماند.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهرستان کرج، بیان کرد حرکت در مسیر توسعه و بهره گیری از فناوری روز، ازجمله اولویت های جمهوری اسلامی است و در این رابطه بایستی با مساله سواد رسانه ای و ارتقای آن توجه ویژه ای معطوف شود.

آیت‌الله حسینی  همدانی ادامه داد: از سوی دیگر باید تولید محتوای ترویج کننده فرهنگ ارزشمند دینی و اسلامی در دستور کار سازمان های مسئول و مرتبط قرار گیرد تا بتوانیم از اشاعه بی اخلاقی و بی بند و باری در جامعه جلوگیری کنیم.

بررسی مشکلات دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ارائه راهکارهای عملی آن، اشتغالزایی روستایی و بهره مندی از زیر ساخت های ارائه شده در خصوص ایجاد اشتغال از جمله مباحث موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶
تعداد بازدید : ۱,۲۷۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید