پرش به محتوای اصلی

اخبار

منصور نوری کیان؛

زیرساختها لازم جهت پیاده سازی شهر الکترونیک در استان البرز مهیاست

زیرساختها لازم جهت پیاده سازی شهر الکترونیک در استان البرز مهیاست
می توان با پیاده سازی شهر الکترونیک زمینه های اشتغال پایدار و ایجاد مشاغل جدید را متصور شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ نشست هم اندیشی معاون اداره کل فناوری اطلاعات استان البرز در خصوص ارائه راهکارهای پیاده سازی شهر الکترونیک با جمعی از فعالان این حوزه در محل این اداره کل برگزار شد.

منصور نوری کیان معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با اشاره به نیازها، فضاها و پتانسیل های موجود در استان البرز در راستای استفاده از بسترهای لازم در حوزه فناوری اطلاعات به منظور ایجاد شهر الکترونیک گفت: در حال حاضر امکانات و بسترهای مناسبی جهت ارائه خدمات شهروند الکترونیک وجود دارد و می توان با استفاده از توانمندیهای بخش خصوصی و طرحهای خلاقانه و بهره گیری از  فناوری های نوین بسیاری از مشکلات روزمره زندگی شهروندان استان را مرتفع نمود.

نوری کیان بیان داشت: علیرغم گامهای موثری که در این حوزه برداشته شده اما هنوز با مفهوم واقعی شهر الکترونیک فاصله بسیار داریم و فضاهای خالی بسیاری در حوزه های آموزش، حمل و نقل، سلامت و درمان وجود دارد.

نوری کیان تصریح کرد: همگام با توسعه فناوری باید به دغدغه های فرهنگی این حوزه نیز توجه ویژه ای نمود که این امر نیازمند هماهنگی نهادهای مرتبط با حوزه میباشد.

امیر حسام حسنی فعال حوزه کسب و کار الکترونیک  به اشاره به  اهمیت و تاثیر فزاینده شهرهوشمند در زمینه توسعه فضای کسب و کار  افزود: با امکاناتی که در قالب مفهوم شهر الکترونیک تعریف میگردد می توان زمینه های اشتغال پایدار و ایجاد مشاغل جدید متصور شد همچنین با استفاده از ابزارهای موجود در این حوزه میتوان فرآیندی هدفمند را برای آموزش افراد از مدارس آغاز نمود که یکی از این گامهای موثر میتواند هوشمند سازی مدارس و مراکز آموزشی باشد.وجود مدارس هوشمند میتواند اقدامی پایه ای و سرمایه گذاری بلند مدت برای تربیت نیروی متخصص در کلاسی جهانی باشد.

۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۲
تعداد بازدید : ۸۶۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید