پرش به محتوای اصلی

اخبار

شورای توسعه دولت الکترونیک استان البرز آغار به کار کرد

شورای توسعه دولت الکترونیک استان البرز آغار به کار کرد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز از آغاز به کار شورای توسعه دولت الکترونیک استان البرز خبر داد.

سعید زرندی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام تشکیل این شورا گفت: با پیگیری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  در راستای اجرای بند ۱۵ سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه نظام اداری الکترونیک، زمینه لازم جهت  پیگیری این مهم با صدور احکام اعضای شورای دولت الکترونیک استان توسط استاندار البرز فراهم شد.

وی ادامه داد: استقرار دولت الکترونیک باعث کاهش مراجعات مردمی به ادارات، خدمت رسانی بهتر و در نتیجه افزایش رضایتمندی مردم خواهد بود و با انتقال خدمات دولتی به فضای وب و اینترنت ارتباط مردم با ادارات به ساعات اداری محدود نشده و مردم می توانند در طول شبانه روز از خدمات مختلف دولت بهره مند شوند.

زرندی با اشاره به بهبود کیفیت تعاملات ارباب رجوع با ادارات در فضای مجازی  تصریح کرد: سهولت در پیگیری مکاتبات اداری و ارائه خدمات و عدالت در ارتباط با ارائه خدمت به مردم از دیگر مزایای استقرار دولت الکترونیک است.

وی تشکیل شورای توسعه دولت الکترونیک که با همکاری استاندار البز میسر خواهد شد را اقدامی مهم  و کاربردی برشمرد و ابراز امیدواری کرد با تشکیل این شورا در سایر استان ها شاهد گام های موثر در توسعه نظام اداری الکترونیک در کشور باشیم.

مدیرکل فناری اطلاعات و ارتباطات استان البرز در پایان اعلام کرد: جلسات  شورای توسعه دولت الکترونیک به ریاست استاندار و دبیری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و با عضویت جمع کثیری از روسای ادارت کل استان  از جملهمعاون سیاسی  امنیتی و اجتماعی استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری و مدیران کل ادارات آموزش و پرورش، ثبت احوال، ثبت اسناد، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت معدن و تجارت،  فنی و حرفه ای، حمل و نقل پایانه ها ی استان، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری، شهردار کرج، رئیس امور شعب بانک ملی استان، رئیس گمرک استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و فرمانده ناجا استان البرز برگزار خواهد شد.

زرندی گفت: جلسات شورا به صورت ماهانه با حضور اعضا عضو برگزار خواهد شد و در جلسه دوم این شورا کمیته های زیر مجموعه برای آغاز فعالیت های تخصصی خود به تصویب خواهند رسید.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : ۳۶۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید