پرش به محتوای اصلی

اخبار

شرکت های خدمات ارتباطی البرز زیر ذره بین ارزیابی کمیته پایش

شرکت های خدمات ارتباطی البرز زیر ذره بین ارزیابی کمیته پایش
قاضی توکل نجف زاده در خصوص فعالیت کمیته پایش استان البرز اظهار داشت: پس از تشکیل جلسات کمیته پایش و کنترل سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در سال گذشته و نتایج مثبت و بازدهی آن در استان این کمیته کار خود را با جدیدت بیشتری از ابتدای سال ۹۲ آغاز کرده است.

قاضی تعزیرات حکومتی و عضو کمیته پایش و کنترل سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات استان البرز با ارزیابی از فعالیت این کمیته در سال گذشته گفت: کمیته پایش در سال جاری با جدیدت بیشتری کار خود را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: در سال گذشته طی بازدیدهایی که با حضور اعضای این کمیته انجام شد تعدادی از شرکت ها به دلیل عدم رعایت نرخ ها، نصب دکل های غیر مجاز، عدم رعایت تعرفه ها و سرعت، قراردادهای SLA (قرارداد سطح سرویس)، مشکلات امنیتی، عدم تمدید تاریخ مجوزهای فعالیت خود و … از این کمیته اخطار دریافت کردند، همچنین تعدادی از شرکت هایی که فاقد مجوز فعالیت بودند تذکرات جدی دریافت کرده و مهلتی برای اخذ مجوز به آنها داده شد.

عضو کمیته پایش و کنترل سرویس های ارتباطی در خصوص اهمیت تشکیل کمیته پایش و نتایج کسب شده از آن گفت: با توجه به تخلفاتی که گاهی در این حوزه در سطح استان صورت می گیرد، تشکیل این کمیته امری لازم و بجا بود، حضور اعضا در این کمیته با محوریت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستگاههای نظارتی استان باعث نظارت جامع بر همه شاخصهای مورد ارزیابی این کمیته خواهد شد.

وی افزود: در صورتی که گزارش های اعضای کمیته در اسرع وقت و با اجماع همه اعضا جمع بندی شود؛ امید می رود  با اقدامات موثر آن شاهد بازدارندگی از بروز خیلی از تخلفات در سطح استان باشیم.

نجف زاده افزود: خوشبختانه در سال گذشته شاهد تبعات مثبت تصمیمات کمیته پایش در کل استان بودیم و این روند به طور قطع در سال جدید با جدیت و اهتمام بیشتری ادامه خواهد یافت.

تخلف در شرکت های بزرگ بیشتر اتفاق می افتد

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دلیل آغاز نظارت این کمیته از شرکت ها بزرگ در استان چه بوده است، تصریح کرد: در جلسات راهبردی کمیته به اتفاق اعضا به این جمع بندی رسیدیم که امر نظارت باید به صورت کلان پیگیری شود و با توجه به گستردگی فعالیت برخی شرکت های بزرگ و همچنین شرکت مخابرات، گاهی شاهد بروز تخلفاتی در این مجموعه ها هستیم، ضمن اینکه گزارش های واصله در مورد تخلفات این شرکت ها نیز به طبع بیشتر از سایر شرکت ها است، لذا این شرکت ها برای نظارت و بازرسی مد نظر قرار گرفتند، البته این شرکت ها و شرکت مخابرات به دلیل گستردگی فعالیتهای خود خواسته یا ناخواسته دچار نواقصی هم در ارائه خدمات هستند که بسیاری از آنها تعمدی نبوده و مشکلات و موانع موجود و در برخی اوقات فشار کاری محوله باعث بروز برخی مشکلات می شود.

نجف زاده گفت: در مورد تخلفات نیز بعد از دریافت هر گزارش لازم است بررسی دقیق و کارشناسی در مورد آن صورت پذیرد و نمی توان بدون درنظر گرفتن همه جوانب تصمیم نهایی درمورد آنها گرفت، اما خوشبختانه در جمع بندی کلی مجموعه فعالیت و خدمات این شرکت ها بسیار قابل قبول و درخور توجه بوده و بسیاری از نیازهای مردم را مرتفع می سازد.

قاضی تعزیرات حکومتی با اشاره به تاثیر فعالیت این کمیته بر روند فعالیت شرکت های ارتباطی اعلام کرد: تاثیر این این بازدیدها و نتایج پیگیری های این کمیته در سطح استان محسوس بوده، اما بیشتر باعث بازدارندگی از تخلفات بوده و حتی بنابر شنیده ها، پیگیری های این کمیته باعث شده تا از سوی این شرکت ها پیگیری های متعددی برای حل مشکلات مردم و نحوه ارائه سرویس ها صورت پذیرد.

وی ادامه داد:  البته این کمیته در این مدت به طور مرتب به رصد فعالیت شرکت های فعال در استان پرداخته و در هر زمان بر اساس نیاز بازرسی و بازدید میدانی با حضور اعضا انجام گرفته و تذکرات لازم نیز داده شده است. اجماع نظرات همه اعضا کمیته بر این بوده که بیشتر درمواجهه با مشکلات در ابتدا تذکر جهت رفع مشکل مد نظر باشد و برخوردهای قهری در حداقل موارد صورت پذیرد که تا کنون تذکراتی هم در خصوص به شرکتهای متخلف داده شده است.

نظارت ها دقیق و کامل پیگیری می شود

نجف زاده گفت: این کمیته جهت جلوگیری از بروز تخلفات و ساماندهی اوضاع ارائه سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات تشکیل شده که امید می رود با حضور و همکاری سایر مراجع در این کمیته و تکمیل آن شاهد کمتر شدن تخلفات باشیم، در گذشته بعد از وصول برخی شکایات به دلیل منسجم نبودن فعالیتها و لزوم انجام کار کارشناسی دقیق، کارها گاهی طبق روالی منطقی و مشخص پیش نمی رفت اما با تشکیل این کمیته و یکپارچه شدن نظارتها کارها دقیق و حساسیت کامل پیگیری می شوند، و معتقدم نتایج کار این کمیته برکات زیادی برای استان و مردم آن به همراه خواهد داشت.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸
خبرگزاری مهر |
تعداد بازدید : ۴۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید