پرش به محتوای اصلی

اخبار

استاندار البرز بر تلاش دستگاه ها برای تحقق دولت الکترونیک تأکید کرد

استاندار البرز بر تلاش دستگاه ها برای تحقق دولت الکترونیک تأکید کرد
اولین جلسه شورای دولت الکترونیک استان البرز ، در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار گردید ؛ در این جلسه که با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه های دولتی و سازمان های سطح استان به ریاست استاندار تشکیل شد ایشان با تاکید بر اهمیت استقرار دولت الکترونیک در استان بر تلاش دستگاه ها جهت تحقق این امر تاکید کردند.

در ابتدای جلسه ؛ دکتر سعید زرندی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و دبیر شورای توسعه دولت الکترونیک با اشاره به بررسی های انجام شده در راستای تشکیل این شورا در سطح استان گفت : با توجه به اهمیت این موضوع و ابلاغیات مقام معظم رهبری جهت استقرار نظام اداری الکترونیک و همچنین برنامه های تعریف شده در برنامه پنجم توسعه ؛ هدف گذاری برای ارائه خدمات دولت در فضای مجازی  تبیین و شورا به ریاست استاندار محترم تشکیل گردید.

ایشان با اشاره به تهیه پیش نویسی برای توسعه فناوری اطلاعات و استقرار دولت الکترونیک در استان ؛ افزود : این جلسه در واقع مبنایی جهت حرکت در مسیر توسعه و استقرار نظام اداری در سطح استان بوده و پیش نویس تهیه شده بیانگر ساختاری کلی از استفرار دولت الکترونیک در سطح استان می باشد که انشاالله با بررسی بیشتر و نظرات و پیشنهادات اعضای شورا ؛ شاهد یشرفت چشمگیر در سطح استان باشیم.

زرندی با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در برخی از دستگاه های استان در راستای پیاده سازی نظام اداری الکترونیک گفت : جلوگیری از موازی کازی در پیگیری و شکل گیری نظام اداری یکی از مهمترین دلایل تشکیل شورا با حضور مدیران ارشد و تأثیرگذار در سطح استان و ریاست استاندار است که انشاالله با همکاری دستگاه ها زمینه برای برنامه ریزی مناسب جهت استقرار ، اولویت بندی و جهت دهی اهداف فراهم گردد و با نظارت و کنترل پروژه کارها براساس برنامه پیگیری شود.

ایشان با تشریح مولفه های استان از لحاظ آماری افزودند : در برنامه پنجم تا 70 درصد خدمات بصورت الکترونیک هدف گذاری شده است که پرداخت های الکترونیکی ، کارت های ملی هوشمند ، تجارت الکترونیک و ... باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به عدم اتصال برخی دستگاه های استان به شبکه فیبر نوری گفت : تقویت و افزایش زیرساخت های ارتباطی ،شهری ، بین شهری و توسعه کمی و کیفی شبکه های دسترسی شهری و روستایی ، دستگاهی ، بانکی و تجاری و دفاتر پیشخوان دولت از مسائل مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد.

عربیان : در ضرورت و اجتناب ناپذیر بودن توسعه دولت الکترونیک شکی نیست

در ادامه جلسه دکتر عربیان" استاندار البرز "ضمن تاکید بر تبیین مزایای استقرار دولت الکترونیک در سطح استان گفت : در ضرورت و اجتناب ناپذیر بودن توسعه دولت الکترونیک شکی نیست . استقرار این نظام اگر یک معضل را حل کند و آن هم حذف مراجعه مستقیم ارباب رجوع به کارمندان ، دستگاه ها و ادارات است ، بخش عمده ای از زمینه های فساد در کشور را از بین خواهد برد.

وی افزود : با تحقق دولت الکترونیک، مردم در انجام امور خود احساس رضایتمندی بیشتری نسبت به خدمات ارائه شده از سوی دولت خواهند داشت و با استفاده از سامانه الکترونیکی ارتباط دولت و مردم، ضمن کاهش هزینه و شتاب بخشیدن به کارها، حضور فیزیکی مردم و مراجعات آنها به ادارات و دستگاه های دولتی کاهش می یابد.

استاندار البرز دولت الکترونیک را لازمه کشورداری نوین و پیشرفته عنوان کرد و افزود: با اجرای دولت الکترونیک در دستگاه های مختلف استان می توانیم در امتداد «جهاد اقتصادی» در راستای کاهش هزینه های تمام شده برای ملت و دولت گام برداریم.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال «حماسه سیاسی» و «حماسه اقتصادی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: برای حرکت در مسیر جهاد اقتصادی همه باید تلاش کنند و هر کس به اندازه سهمش می تواند در این امر سهیم باشد.

 

عربیان با بیان اینکه اهمیت دادن به ارائه خدمات موثر دولت الکترونیک شرایطی را به وجود می آورد که باعث جذب سرمایه گذاران و سرمایه گذاری نیز می شود، گفت: تامین زیرساخت ها، مهم ترین بخش توسعه دولت الکترونیکی است که باید مورد توجه مسئولان باشد تا در این بستر توسعه استان محقق شود.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه مهمترین گام در تحقق این مهم کاهش هزینه ها، صرفه جویی در وقت و انرژی است، گفت: کلیه خدمات باید از طریق خدمات اینترنتی ارائه شود چرا که این روش هم باعث سرعت در کار و هم دقت و هم افزایش سلامت اداری خواهد شد.

ایشان در پایان تصریح کردند : در کنار تلاش مسئولان برای تحقق این مهم فرهنگ سازی و گسترش آموزش از مهمترین مؤلفه هایی است که می تواند مسیر توسعه را هموار سازد و در کنار خدمات ارائه شده از سوی این دستگاه ها لازم است سایر نهادها و مراکز استانی نسبت به اجرای کامل این طرح ملی در طی برنامه پنج ساله اقدام کنند.

 

در ادامه این جلسه نمایندگان ادارات ثبت اسناد ، ثبت احوال و شهرداری کرج و دفتر فناوری اطلاعات استانداری و همچنین مهندس مرادی عضو هیئت مدیره شرکت ایرانیان نت که عهده دار اجرای اپراتور چهارم در کشور هستند توضیحاتی در رابطه با اقدامات انجام شده و نیازمندی ها در راستای الکترونیک کردن خدمات دستگاه ها ارائه کردند و در انتهای جلسه احکام اعضای شورای دولت توسط دکتر زرندی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اهدا گردید.

 

 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۴۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید