پرش به محتوای اصلی

اخبار

رادفرد در نشست رسانه ای مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز:

نباید به اسم حمایت از استارت آپها رانت ایجاد کنیم

نباید به اسم حمایت از استارت آپها رانت ایجاد کنیم
تکمیل پوشش جاده اى، شهرى و روستایى از مهم ترین اهداف سال٩٨در حوزه ICT است

ظهر روز دوشنبه مدیران ارشد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز متشکل از مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال، ارتباطات زیرساخت، پست، پست بانک و ارتباطات سیار با اصحاب رسانه گرد هم آمدند و گزارشی از عملکرد دستگاه خود در سال 97 بیان و به پرسش خبرنگاران پاسخ دادند.

سودابه رادفرد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: مهمترین هدف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 98 تحقق پوشش کامل استان اعم شهری، روستایی و جاده ای است.

وی اظهار کرد: برای شکایات متقاضیان سامانه ای تحت عنوان 195 بدون نیاز به کد و پیش شماره از پنج سال پش طراحی و اجرایی شده است. که طبق آمار اعلام شده در کشور روزانه بیش از هزار تماس با این سامانه گرفته می‌شود که 70 درصد آن به رضایت مندى مشترى منجر شده است.

رادفرد در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص چگونگی حمایت و معرفی استارت آپها به صنایع  و کارخانه های گفت: اطلاع رسانی بدون رانت برای استفاده همه جوانان دارای ایده و خلاقیت در حوزه کسب و کارهای نوین در حال انجام است و این موضوع از سیاست‌های این وزارتخانه است اظهار کرد: سند راهبردی و جامعی درباره عدالت محوری و جلوگیری از هرگونه رانت برای حوزه کسب و کار و استارتاپ‌ها وجود دارد.

محسن قاسمی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال گفت: در محور کرج  چالوس 2 سایت اضطراری برای تقویت مکالمه تلفن همراه مسافران طراحی و تمهیدات ویژه ای به این منظور دیده شده است.

قاسمی افزود: درباره اینترنت پر سرعت تمام مراکز مخابراتی در استان البرز بازرسی می شود و هرگونه کم فروشی و گران فروشی در رصد بازرسان است و اگر تخلفی صورت گیرد برخورد می‌شود .

وی ادامه داد: واگذاری تلفن ثابت در استان البرز به روز است که تلفن ثابت برای واگذاری در استان وجود دارد و هر متقاضی می‌تواند حداکثر در مدت یک ماهه تلفن را تحویل بگیرد، استان البرز به نسبت دیگر استان ها وضعیت مناسبی در واگذاری تلفن ثابت دارد.

سید محمدرضا ابراهیمی رئیس مرکز فضایی ماهدشت با بیان اینکه در مرکز فضایی ماهدشت اقداماتی در راستای پایش ماهواره‌ای زمین هم صورت می‌گیرد گفت: در این زمینه پایش‌هایی از گرد و غبار، سبزینگی، برف، بدنه‌های آبی، کشند سرخ، آتش‌سوزی و آثار حاصل از زلزله را داریم.

وی افزود: این مرکز آماده خدمت رسانی به کلیه دستگاه‌های اجرایی و به سازمان مراتع و جنگلداری، محیط زیست و جهاد کشاورزی است.

بهزاد امیریان مدیریت شعب پست بانک استان البرز در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در ایام تعطیلات نوروز، دفاتر پست بانک فعال و تیم ویژه ای برای بازرسی از نحوه خدمات دهی به مردم مشخص شده است و در روز های پایانی سال ساعت کار شعب این بانک تا ساعت 16 افزایش یافته است.

ایرج اسداللهی مدیر کل ارتباطات سیار استان البرز در پاسخ به سوال خبرنگار روز نامه امین گفت : وضعیت پوشش و آنتن دهی در هر دو حوزه مکالمه و دیتا در استان بسیار مطلوب است و می توان گفت تمام مناطقی که همراه اول پوشش دارد حداقل از اینترنت نسل دو (Edge)بهرمند هستند.

اسدالهی افزود: به جرأت می‌توان گفت تمام نقاط شهری، روستایی، جاده ای و ریلی استان دارای پوشش نسبتا مطلوبی است.

محمدرضا زارع مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان البرز بیان داشت وضعیت زیرساختی و شبکه در استان بسیار مطلوب است ولی توسعه زیرساخت ها به صورت مستمر و بدون وقفه در حال انجام و پیگیری است

وی ادامه داد: مسیرهای متعدد و جایگزینی برای حفظ پایداری شبکه در استان تعبیه شده به طوری که مشترکین لحظه ای قطعی را احساس نخواهد کرد.

محمود فرزین مدیرکل پست استان البرز گفت: در اسفند سال گذشته در پست مرکزی (چهارراه طالقانی) ۲۱۹ هزار نفر مراجعه کننده داشتیم که نشان دهنده حجم بالای کار پست در استان است.

 وی با اشاره به ثبت نام کارت ملی در ادارات پست بیان داشت انجام امور مرتبط با کارت ملی وظیفه ذاتی پست نیست و هدف از انجام این کار کمک به ثبت احوال در انجام سریعتر کارها و خدمت رسانی بهتر به مردم است.

 

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶
تعداد بازدید : ۵۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید