پرش به محتوای اصلی

اخبار

اهمیت امنیت و نظارت بر سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات استان البرز

اهمیت امنیت و نظارت بر سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات استان البرز
معاون سیاسی و امنیتی استانداری البرز بر اهمیت و نقش مباحث امنیت و نظارت بر سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات استان تاکید کرد.

 ناصر رجبی در همایش تجلیل از عملکرد یکساله کمیته پایش و کنترل سرویسهای ارتباطی گفت: بحث نظارت بر عملکرد ارائه دهندگان سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات از آنجا که ارتباط مستقیم با رضایت عموم مردم دارد بسیار حایز اهمیت است، و بدین خاطر حاصل عملکرد این کمیته و فعالیت آن برای ما اهمیت ویژه ای دارد.

p5

رجبی با اشاره به نقش بسزای ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارائه خدمات مختلف به مردم و سرعت بخشیدن به کارها، عملکرد هماهنگ و متناسب در برخورد با تخلفات را بسیار مهم دانست و گفت: هرچند لازم است در برخوردها با انصاف و دقت عمل کرد تا حقی ضایع نشود اما جایی که پای منافع مردم در میان باشد گذشت و اغماض جایز نیست و لازم است با متخلف قاطعانه برخورد کرد.

وی همچنین از همه دستگاههای دولتی و خصوصی استان خواست همکاری مناسب و مساعد برای پیشبرد اهداف این کمیته داشته باشند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز نیز با اشاره به وظایف محوله این کمیته دقت عمل و کار منسجم و کارشناسی شده را رمز موفقیت اهداف این کمیته دانست و ادامه داد قبل از این نیز بازدیدها و بررسیهای غیر منسجمی توسط سایر مجموعه ها انجام می گرفت که به دلیل فقدان احاطه بر همه امور مورد بازرسی و نظارت در این حوزه با نواقصی همراه بود که بحمدالله این مشکلات در کمیته مذکور پوشش داده شد.

p1

وی ادامه داد برخورد با چند شرکت فعال در این حوزه که تخلفهایی در نحوه ارائه خدمات خود داشتند نیز توسط این کمیته صورت پذیرفته و در آخرین پرونده این کمیته نیز یک شرکت مورد بازرسی پس از بررسیهای مختلف به مبلغ پانصدو شصت میلیارد ریال جریمه گردیده که رای صادر در تجدید نظر نیز به تایید رسیده و لازم الاجراست.

سعید زرندی گفت: ساماندهی و شناسنامه دار شدن تجهیزات و فعالیتهای ارتباطی و فناوری اطلاعات نیز از دغدغه های این کمیته در سال گذشته بوده که تا کنون اقدامات خوبی در این خصوص انجام گرفته اما لازم است همکاری همه مجموعه های دولتی استان در این زمینه برای تحقق اهداف مورد نظر صورت پذیرد و همه دستگاهها نیز برای انجام فعالیت در این حوزه باید هماهنگی لازم با این مجموعه را داشته باشند.

وی ادامه داد: در شش ماه گذشته شرکتهای فاقد مجوزهای لازم و یا متخلف در برخی خدمات نیز شناسایی شده اند که در این زمینه نیز اخطارهایی برای شرکتهای یاد شده صادر شده و برخوردهایی نیز با متخلفین صورت پذیرفته است.

p4  

در ادامه رئیس کمیته مذکور، مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی، رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات و رئیس نمایندگی شرکت ارتباطات زیرساخت به ارائه توضیحاتی درباره فعالیتهای کمیته پرداختند.

در پایان لوح سپاس و هدایایی به اعضای این کمیته متشکل از آقایان مهدی یوسف زاده، توکل نجف زاده، سید مرتضی موسوی، روح الله مهنا، یوسف اسدیان، علی اکبر غلامی ، مسعود شاهینی و علیرضا خوش طلوع بخاطر فعالیت در کمیته مذکور توسط مهندس رجبی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و دکتر زرندی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اهدا شد.

p10

۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۵:۴۷
تعداد بازدید : ۱,۲۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید